TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių verslininkų konfliktas: sukūrė kone identiškus prekės ženklus

„Wapsva“ dizaino namai
„Wapsva“ paskyros feisbuke nuotr. / „Wapsva“ dizaino namai
Šaltinis: 15min
1
A A

Dizaino namų „wãpsva LT“ savininkė Irmina Savickienė įpyko, pamačiusi, kad kitas Šiaulių verslininkas – Kristijonas Grušas – sukūrė labai panašų prekės ženklą: „Wapswa“. Labai panašūs jie ir vizualiai. Tačiau K.Grušo advokatai tikina, kad I.Savickienės pretenzija yra nepagrįsta. Tiesa, 15min žiniomis, savo ženklo verslininkas vis tik planuoja atsisakyti.

„Aš pati auginau brand'ą, o ne paprastą dizaino parduotuvėlę, pavadintą „wãpsva“ vardu. Ženklas – tavo ambicijos ir kūdikis. Tu daug širdies ir laiko įdedi, kol jį sugalvoji. Užaugini geru. Kiekvienas tėvas tai puikiai supranta“, – pasakojo 2013 metais įkurtų dizaino namų savininkė.

Todėl ji labai supyko, pamačiusi kone identišką prekės ženklą. Ir ne kur kitame Lietuvos ar pasaulio gale, o čia pat, Šiauliuose.

„Tie žmonės, kurie yra „wãpsva LT“ klientai, sugalvojo, kad ir jiems labai patinka tas pavadinimas. Žinot, jei tai būtų kitame pasaulio krašte, tai skirtumo gal ir nėra. Bet čia, kieme, net pardavimų veikla internete tokia pat. Tai labai pikta“, – 15min rašė I.Savickienė.

Jie – tai Kristijonas Grušas, „NMF Metal“, valdančios ir neva kopijuotą prekės ženklą „Wapswa“, vadovas.

Veikla – panaši

Abiejų verslininkų verslas yra kiek panašus – tiek vienas, tiek kitas žmonėms siūlo tam tikrus dizaino sprendimus.

K.Grušo „Wapswa“ padeda individualizuoti „Ikea“ įsigytus baldus – pardavinėja specialias apdailos detales, kojeles, rankenas baldams ir pan.

I.Savickienės „wãpsva LT“ klientams siūlo moteriškų, vyriškų drabužių ir aksesuarų, taip pat prekiauja ir interjero detalėmis, baldais.

Moteris pasakojo, kad yra taip paskendusi savo veikloje, K.Grušo naujo puslapio galbūt būtų ir nepastebėjusi, tačiau ji gavo daug žinučių iš klientų apie naują labai panašų prekės ženklą.

„Pradėjo klientai ir draugai siųsti screenshot'us (ekrano stop kadrus). Nes užsuka pasižvalgyti, ką mes naujo turime, naujas tendencijas ir pan. Manau, kad tai klaidina mano klientus. Jie klausia, ar aš pradėjau baldų gamybą ir pan.“, – skundėsi verslininkė.

Ji susisiekė telefonu su K.Grušu, kuris neva jai pažadėjo, kad prekės ženklo atsisakys. Tačiau jo advokatų I.Savickienei atsiųstame laiške teigiama, kad moters pretenzija yra nepagrįsta.

Prekės ženklo neatsisako

K.Grušas 15min atsisakė pateikti komentarą ir aiškino, kad susitars jau tiesiogiai su I.Savickiene. Pastaroji tikino iš K.Grušo išgirdusi, kad jis nebenaudos prekės ženklo, kuris yra labai panašus į moters produktą.

Tačiau vakare ji gavo verslininko atstovų „AAA Law“ laišką. „Manome, jog Jūsų pretenzija yra nepagrįsta. Tikimės, jog šalys išspręs susidariusią situaciją taikiu būdu ir teisiniai veiksmai nebus reikalingi“, – rašoma laiške.

Jame patentininkai dėsto, kad „Irminos“ prekės ženklas „wãpsva LT“ naudojamas drabužiams ir prekybai drabužiams, o „NMF Metal“ „Wapswa“ – baldams, baldų furnitūrai bei prekybai baldais žymėti.

„Akivaizdu, jog mūsų Kliento žymuo ir domenas yra naudojami skirtingoms prekėms ir paslaugoms žymėti nei yra pareikštas IRMINA prekių ženklas“, – dėstoma laiške.

Toks jų laiškas moterį nuliūdino, tačiau jau netrukus ji gavo ir paties K.Grušo elektroninį laišką, kuriame jis patikina, kad neplanuoja plėtoti šio ženklo veiklos.

„Per ateinančius tris mėnesius www.wapswa.com puslapio nebeliks. Taip pat kadangi su Lietuvos rinka mes nedirbame ir Lietuvoje nesireklamuojame, šįvakar atjungsime prieigą prie wapswa.com iš Lietuvos“, – žadėjo verslininkas.

Wapswa.com puslapis nuo antradienio vakaro iš tiesų yra nepasiekiamas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką