Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimt bendrovių, kurios žino, ką reiškia turėti nevykusį logotipą

Smegenų veikla
Fotolia nuotr. / Smegenų veikla
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvienas pradedantis verslininkas žino, kaip nelengva įmonei išrinkti pavadinimą, o juo labiau rasti akį traukiantį ir originalų logotipą. Tai, jog ne visos idėjos pasiteisina, įrodo šis businessinsider.com pateikiamas dešimtukas.

2012 m. Londono olimpinių žaidynių logotipas.

London olympics logo
London olympics logo

Kai miesto vadovai pristatė žaidynių ženklą, žmonės tikrai nebuvo sužavėti. Ženklo kritikai jame sugebėjo įžvelgti ir stilizuotą nacių specialiosios policijos SS simbolį, ir svastikos motyvus.

Irano delegacija net pagrasino boikotuoti olimpines žaidynes, nes šis simbolis šalies vadovams priminė stilizuotą žodį „Zion“ (Sion naudojamas kaip istorinės žydų žemės Jeruzalės sinonimas). Internete atsirado filmukų, rodančių, kaip sudėlioti raides.

Olimpinių žaidynių rengėjai suskubo pareikšti, jog ženklas neturi nieko bendro su šiais įtarimais. Jis buvo pradėtas kurti dar 2007 m. ir priimtas po kruopščių vertinimų. Mistinės figūros turi simbolizuoti skaičius 2012. Ženklui sukurti išleista 400 tūkst. svarų (daugiau nei 2 mln. litų).

Katalikų Bažnyčios arkivyskupijos jaunimo komisija

Catholic Churchs Archdiocesan Youth Commission
Catholic Churchs Archdiocesan Youth Commission

Šis logotipas buvo sukurtas 1973 m., tačiau savo šlovės valandos sulaukė atėjus interneto erai. Ką čia daugiau pridursi – autoriaus idėją vertinkite patys.

Arlingtono pediatrijos centras

Arlington Pediatric Center
Arlington Pediatric Center

Šiuo metu vaikų medicinos įstaigos logotipas pakeistas, tačiau nuostabą kelia tai, kaip tokia iškaba iš viso galėjo atsirasti ant centro pastato?

„Sun Rise Sushi“

Sun Rise Sushi
Sun Rise Sushi


Lietuviškai šis pavadinimas skambėtų „Saulėtekio suši“. Pati idėja nebloga – stilizuota kylanti saulė japoniško namo fone. Tik štai jos įgyvendinimas... Čia vietos interpretacijai palikta net per daug.

„A-Style“

A-Style
A-Style

Jei ši raidė jums ką nors primena – nieko nuostabaus. Bendrovė specialiai sukūrė savo logotipą tam, kad būtų galima išnaudoti partizaninio marketingo galimybes. Ir neprašovė.

Bendrovės logotipas buvo sukurtas dar prieš pradedant gaminti konkrečius gaminius. Juo buvo puošiami marškinėliai. Šiuo metu tai tarptautinis prekės ženklas, kurį valdanti motininė įmonė įsikūrusi Italijoje ir gamina drabužius.

Vermonto klevų sirupas

Vermont Maple Syrup
Vermont Maple Syrup

Tai viena žinomiausių Kanados klevų sirupo gamintojų, kuri turi senas tradicijas. Tačiau jos prekės ženklas gali sukelti ir ne pačių geriausių asociacijų.

„Mont-Sat“

Mont-Sat
Mont-Sat

Telekomunikacijų bendrovė rado būdą, kaip į save atkreipti dėmesį. Gal vis dėlto geriau naudotis kabeline televizija arba programas žiūrėti internetu?

„Kudawara Pharmacy“

Kudawara Pharmacy
Kudawara Pharmacy

Tai Japonijoje veikiančio vaistinių tinklo emblema su labai dviprasmiškai stilizuota K raide.

„Mama's Baking“

Mamas Baking
Mamas Baking

Tai Graikijoje veikiantis kavinių tinklas, kurio logotipas taip pat traukia klientų akį.

„The Computer Doctors“

The Computer Doctors
The Computer Doctors

JAV veikianti bendrovė skelbia, jog gali sutvarkyti sugedusius kompiuterius, nors sprendžiant iš logotipo – ne tik.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką