Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma „Lietuvos pašto“ pelną atiduoti ne valstybei, o įmonės darbuotojams

Paštas Naujojoje Akmenėje
Lietuvos pašto nuotr. / Paštas Naujojoje Akmenėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Konservatorius Jurgis Razma kreipėsi į premjerą Algirdą Butkevičių dėl bendrovės „Lietuvos paštas“ pelno paskirstymo principų. Jis nori, kad pelnas būtų atiduodamas ne valstybės biudžetui, o mažas pajamas gaunantiems įmonės darbuotojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Praėjusiais metais bendrovė gavo 10 mln. Lt pelno, tačiau, anot Seimo nario, pačiai įmonei ir jos darbuotojams dėl tokio pasiekimo džiaugsmo nedaug, nes bendrovė paprašyta pateikti Vyriausybei tokį pelno paskirstymo projektą, kuriame iš minėtų 10 mln. Lt net 8 mln. Lt būtų paimti kaip dividendai į valstybės biudžetą. 

„Siūlau Vyriausybei, atsižvelgiant į tai, kad „Lietuvos pašto“ darbuotojų atlyginimai labai maži, nepakankamas inventoriaus atnaujinimas ir kompensacijų už asmeninio automobilio ar dviračio naudojimą skyrimas, dideli investiciniai poreikiai, priimti socialiai jautresnį ir įmonės veiklos perspektyvai palankesnį sprendimą“, – teigia J. Razma. 

Jis pažymi, kad didesnę dalį pelno reikėtų skirti Lietuvos pašto darbuotojų socialinėms reikmėms ir įmonės investicijoms. 

Be to, parlamentaras, reaguodamas į viešai paskelbtą informaciją, kad greitai žadama visiems paštininkams kelti reikalavimą turėti asmeninį automobilį, o to neišpildžius – grėstų atleidimas iš darbo, kreipėsi į „Lietuvos pašto“ vadovę Liną Minderienę prašydamas jautriau spręsti šį klausimą. J. Razma siūlo minėtą reikalavimą kelti tik naujai priimamiems darbuotojams, o esamiems, kurie neturi automobilio ir naudojasi dviračiu, sudaryti galimybes ir toliau dirbti.

informacija
LIETUVOS PAŠTAS, AB
Vadovas: Lina Minderienė Darbuotojų sk.: 5758 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką