Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 01 22, 09:37

Skolas perkanti Vokietijos bendrovė „EOS Group“ žengia į Lietuvos rinką

Tarptautinė personalizuotų finansinių paslaugų teikėjų „EOS Group“ (EOS) – jau Lietuvoje. Vokietijoje įsikūrusi bendrovė yra pasirengusi Lietuvoje pirkti neriboto dydžio skolų portfelius, kuriuos administruos lietuviai, bei žada kitokią verslo etiką. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.
Grynieji eurai
Asociatyvi nuotrauka: pinigai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Verslas

EOS Lietuvoje įsigytas skolas administruosiančios UAB „Legal Balance” direktorius Marius Šlepetis sako matantis akivaizdžias šios partnerystės atnešamas naudas Lietuvos ekonomikai ir kreditoriams, mat tai ­– didžiulę patirtį sukaupęs profesionalus investuotojas. EOS Europoje dirba ir su didžiausiais regiono bankais.

Naujasis rinkos dalyvis užtikrins patikimą apyvartinių lėšų sugrąžinimą į ekonomiką.

EOS į skolų pirkimą kasmet investuoja šimtus milijonų eurų. Lietuvoje bendrovės investicijų dydis nebus ribojamas, t.y. bus investuojama tiek, kiek pasiūlys rinka ar pardavėjų galimybės.

„Matome tendenciją, kai į rinką ateina mažesnės skolas perkančios įmonės, kurios, pačios besiskolindamos lėšas ir neįvertinusios rizikų, padidina skolų pirkimo kainas, o po kelerių metų bankrutuoja. Tai yra itin nesaugi situacija skolos pardavėjui“, – teigia M.Šlepetis. Pasak jo, EOS atėjimas į Lietuvą suteiks stabilumą visai šalies skolų išieškojimo rinkai.

„Legal Balance“ nuotr./Marius Šlepetis
„Legal Balance“ nuotr./Marius Šlepetis

EOS taip pat tampa rimta atsvara skandinaviško kapitalo skolų išieškojimo bendrovėms, dominuojančioms Lietuvos rinkoje. M.Šlepetis atkreipia dėmesį, kad šiuo metu didžiausi skolų portfeliai parduodami būtent skandinaviško kapitalo įmonėms, su kuriomis lietuviams sunku konkuruoti. Esant ribotam už portfelį kelis ar keliasdešimt milijonų eurų galinčių pasiūlyti pirkėjų kiekiui, pardavėjai iki šiol nelabai turėjo kitokį pasirinkimą.

Anot jo, situacija jau keičiasi, ir EOS Lietuvos rinkai siūlo nupirkti skolas už konkurencingas kainas, kartu įsipareigodama skolų nedidinti ir netaikyti jokių nepagrįstų mokesčių.

2017-2018 finansiniais metais virš 7,5 tūkst. darbuotojų turinti EOS pasiekė didžiausią per kelerius metus – 795 mln. eurų – apyvartą. Grupės pelnas iki mokesčių tuo laikotarpiu buvo 271,5 mln. eurų.

Lietuvoje registruota „Legal Balance“ nuo 2016 metų į skolų portfelių pirkimą investavo virš 4 mln. eurų. 2017 metais fiksuotos beveik 1 mln. eurų bendrovės pajamos, o 2018 metais pajamos užaugo daugiau nei dvigubai ir siekė 2,1 mln. eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką