Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 29d. 10:34 , atnaujinta: 2014 spalio 29d. 13:51

Skolų slegiama putininė „Rosneft“ siūlo Kremliui žūtbūt atkeršyti Vakarams

„Rosneft“ degalinė Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Rosneft“ degalinė Maskvoje

Dėl Vakarų įvestų sankcijų didelių finansinių problemų turinti valstybinė naftos kompanija „Rosneft“ pasiūlė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui atkeršyti Vakarų šalims šokiruojančiomis sankcijomis, paskelbė laikraštis „Kommersant“. Netrukus Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas suskubo neigti tokią informaciją.

„Tai visiškai neatitinka realybės, – tikino D.Peskovas. – Netiesa, kad yra tokių pasiūlymų iš „Rosneft“.

Trečiadienį laikraštis „Kommersant“ paskelbė, kad „Rosneft“ pasiūlė V.Putinui keršto Vakarams planą – grėsmingas sankcijas. Pasak laikraščio, laiškas su šiuo bendrovės pasiūlymu jau yra išsiųstas į Kremlių.

Bendrovės pasiūlymai gali sukelti šoką. Pavyzdžiui, „Rosneft“ siūlo drausti branduolinių atliekų iš JAV ir ES šalių laidojimą, taip pat konfiskuoti šių šalių turimą turtą Rusijoje. Be to, įmonė nori uždrausti iš šalies išvežti naftos ir dujų pramonės įrenginius, kuriais dėl sankcijų Rusijos kompanijos negali naudotis, bet jie šiuo metu yra Rusijoje.

„Rosneft“ pateikė pasiūlymus ir dujų pramonei. Įmonė nori, kad už į ES šalis tiekiamas dujas būtų įvestas šimtaprocentinis išankstinis apmokėjimas. Toks reikalavimas dar labiau pagerintų „Gazprom“ pozicijas, bet nebūtų naudingas Europos dujų vartotojams.

Vis dėlto, kiti „Kommersant“ pašnekovai teigė, kad šie bendrovės pasiūlymai nukreipti ne tik prieš JAV ir ES, bet ir prieš koncerną „Gazprom“. Šimtaprocentinis išankstinis dujų apmokėjimas yra naudojamas tik esant nepaprastajai padėčiai, tokiai, pavyzdžiui, kuri šiuo metu yra susiklosčiusi Ukrainoje. Toks sprendimas galėtų tik suerzinti Europos vartotojus. 

Anksčiau jau buvo pranešta, kad „Rosneft“ veda derybas su Rusijos vyriausybe dėl 1,5 trilijono rublių paramos iš nacionalinio Gerovės fondo. „Rosneft“ vadovauja ilgametis V.Putino bendražygis Igoris Sečinas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką