Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 25d. 11:19

„Skyrybų centras“ savo reklamoje neteisėtai naudojo advokato vardą

Išsiskyrimas
„Shuterstock“ nuotr. / Skyrybos

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad UAB „Tikroji turto kaina“ ir jai priklausantis prekės ženklas „Skyrybų centras“ bei UAB „Nacionalinis skolų išieškojimo centras“ savo reklamoje neteisėtai naudojo advokato vardą.

„Skyrybų centras“ dviem automobiliais ir išorine reklama skleidusi teiginius „skolų advokatai“, „parenkami skolų advokatai“, „skolų išieškojimo advokatai“, „advokatai“ ir kt. pažeidė Reklamos įstatymą.

Lietuvos advokatūra gavo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį, kuria pripažįstančio, kad UAB „Nacionalinis žalos ir skolų išieškojimo centras“ ir UAB „Tikroji turto kaina“ bei jai priklausantis prekės ženklas „Skyrybų centras“ dviem automobiliais ir išorine reklama skleidusi teiginius „skolų advokatai“, „parenkami skolų advokatai“, „skolų išieškojimo advokatai“, „advokatai“ ir kt. pažeidė Reklamos įstatymą ir skleidė klaidinančią reklamą.

Trakų rajono apylinkės teismas/Teisėjo ženklas
Trakų rajono apylinkės teismas/Teismas

Teismas pripažino, kad Konkurencijos taryba netinkamai pritaikė civilinėje teisėje įtvirtintą solidarios atsakomybės institutą administracinėje procedūroje skiriant nuobaudą dviem bendrovėms, kurios turi tą patį adresą ir direktorių, todėl grąžino  klausimą dėl UAB „Tikroji turto kaina“ ir UAB „Nacionalinis žalos ir skolų išieškojimo centras“ veiksmų atitikties Reklamos įstatymo 5 straipsnio reikalavimams nagrinėti Konkurencijos taryboje iš naujo.

Lietuvos advokatūra byloje dalyvavo kaip tretysis suinteresuotas asmuo.

Šią savaitę Lietuvos advokatūra pristatė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atliktą Lietuvos gyventojų apklausą, kuri parodė, kad trečdalis Lietuvos gyventojų (31 proc.), rinkdamiesi teisinių reikalų sprendimo atstovą, atsižvelgtų į paslaugų kainą, todėl labai svarbu, jog atsakingų subjektų aktyviai būtų prižiūrima, kaip teisinių paslaugų rinkoje veikiančios įmonės vykdo Reklamos įstatymo nuostatas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką