Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 17d. 10:34

Socialinės iniciatyvos įmonėje: nuo ko pradėti?

Susitarimas
123RF nuotr. / Susitarimas

Atsakingai įmonei, nusprendusiai pasirinkti socialinį partnerį, dažnai iškyla klausimai - nuo ko pradėti, kokią sritį pasirinkti, ar verta į šias veiklas įtraukti įmonės darbuotojus?

Dalinamės UAB “Statoil Fuel & Retail Lietuva” bendradarbiavimo su “SOS Vaikų kaimai Lietuva” patirtimi. UAB “Statoil Fuel & Retail Lietuva” konkurso “Verslas atsakingai 2013” metu buvo pripažinta kaip labiausiai pasižymėjusi įmonė socialinės atsakomybės srityje.

Prieš pasirašant sutartį su “SOS vaikų kaimai Lietuva”, trys potencialūs partneriai paruošė ir pristatė pasiūlymus galimam bendradarbiavimui. Visi pasiūlymai buvo aktualūs, o jų įgyvendinimas būtų naudingas visuomenei, tačiau darbuotojų balsų dauguma lėmė, kad įmonės SI programos partneriu buvo pasirinkta “SOS Vaikų Kaimai Lietuva”.

Į socialinio partnerio paiešką įtraukite įmonės darbuotojus - pasiteiraukite, kokios socialinės problemos, jų nuomone, yra aktualios ir svarbios

Kitas svarbus etapas  – paruošti detalų veiksmų planą. Ruošiant veiksmų planą įsitraukė įmonės darbuotojai iš įvairių organizacijos sričių. Socialinių investicijų sutartį, kurios vertė per du šimtus tūkstančių litų, pasirašė “SOS vaikų kaimai Lietuva” direktorius Audrius Natkevičius ir SFR Lietuva generalinis direktorius Giedrius Bandzevičius. Pasirašant sutartį dalyvavo ne tik įmonės darbuotojai, bet ir jaunuoliai iš “SOS vaikų kaimai Lietuva”. Susitikimo metu buvo pasirašytas susitarimas dėl profesinio ugdymo programos „Kurkime ateitį kartu“ įgyvendinimo. Vasaros metu jaunuoliai turėjo galimybę įsidarbinti degalinėse, buvo organizuojamos išvykos į įmonės administracines patalpas, kur jaunuoliai galėjo geriau pažinti visų profesijų atstovus, asmeniškai pabendrauti ir užduoti rūpimus klausimus.   

Kaip pasirinkti socialinių investicijų partnerį:

 1. Suburkite 3-5 asmenų iniciatyvinę grupę.
 2. Apibrėžkite socialinio projekto trukmę (rekomenduojama rinktis ilgalaikius projektus - 3 ir daugiau metų), projekto tikslus ir siekiamą rezultatą.
 3. Į socialinio partnerio paiešką įtraukite įmonės darbuotojus - pasiteiraukite, kokios socialinės problemos, jų nuomone, yra aktualios ir svarbios.
 4. Išrinkite 3 vertingiausius pasiūlymus ar idėjas.
 5. Potencialius partnerius pakvieskite pristatyti bendradarbiavimo idėjas.
 6. Pateiktas idėjas aprašykite vidiniame įmonės puslapyje, inicijuokite darbuotojų balsavimą.
 7. Įmonės darbuotojus supažindinkite, kuris projektas balsavimo metu gavo daugiausiai balsų.
 8. Apie bendradarbiavimo pradžią informuokite būsimus socialinius partnerius. Detaliai aptarkite programos eigą. Būsimas veiklas tolygiai paskirstykite visų metų eigoje (ne tik Kalėdinio laikotarpio metu). Veiklas organizuokite taip, kad galėtų įsitraukti kuo daugiau įmonės darbuotojų.
 9. Sutarties pasirašymo dieną organizuokite veiklas, kurios padės geriau pažinti vieniems kitus (boulingas, laikas pramogų parke ar kt.).
 10. Informuokite įmonės darbuotojus apie veiklų datas. Sudarykite palankias sąlygas darbuotojams dalyvauti socialinė veikloje.  
 11. Apie bendradarbiavimą su socialiniais partneriais informuokite įmonės partnerius, klientus ir vietos bendruomenę. Kvieskite norinčius prisidėti prie socialinės iniciatyvos bei savo pavyzdžiu įkvėpkite veikti kitus.
www.verslasatsakingai.lt
www.verslasatsakingai.lt

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką