Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialinio verslo forumo dalyviai: turim išmokti dalintis

Socialinio verslo forumo pradžia
Penktadienį prasidėjo "Socialinio verslo forumas".
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Vilniuje prasidėjo pirmasis Lietuvoje „Socialinio verslo forumas“. Renginys sulaukė ne tik verslo bei valdžios atstovų dėmesio, bet ir svečių iš Jungtinės Karalystės, kurie atvyko pasidalinti gerąja savo šalies patirtimi ir padėti įgyvendinti socialinio verslo idėją Lietuvoje.

Socialinis verslas, kaip žolė per asfaltą – jis vystysis, jei bus tinkamos sąlygos, – teigė K.Trečiokas.

Ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas į renginį atvyko nusiteikęs optimistiškai: „Socialinis verslas, kaip žolė per asfaltą – jis vystysis, jei bus tinkamos sąlygos. O jas kurti – stengsimės padėti”.

„Dabar reikia mobilizuoti visus išteklius, kad socialinis verslas galėtų patekti į rinką savo pastangomis ir būtų veiksnus bei pajėgus, atlikdamas savo paskirtį suteikdamas sąlygas įsidarbinti bei išspręsdamas tam  tikras socialines, aplinkosaugines problemas”, – teigė Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorius Mindaugas Danys.

Jo manymu, socialinei paramai valstybės skiriamas lėšas būtų galima išnaudoti efektyviau, jei dalį jų būtų galima investuoti į socialinį verslą.

Socialinio verslo forumas
Socialinio verslo forumas

Norint pradėti socialinį verslą Lietuvoje, reikia pradėti apie jį kalbėti. Kai žmonės pradės kalbėti – pradės ir galvoti, kurti, – sakė T.Pearse.

Šiuo metu Lietuvoje jau yra rengiama socialinio verslo koncepcija. Pirminis jos variantas buvo išplatintas forumo dalyviams. „Tikimės sulaukti pastabų ir pasiūlymų, kad ši koncepcija atitiktų rinkos bei socialinių verslų poreikius. Galutinį variantą tikimės pabaigti iki gegužės 1 dienos”, – viliasi M. Danys.

Britų taryba, „Socialinio verslo forumo“ iniciatoriai, džiaugiasi, kad pagaliau pavyko susirinkti ir bendrai įsivaizduoti socialinio verslo galimybes Lietuvoje. „Britų tarybos misija yra kurti pasitikėjimą tarp Jungtinės Karalystės ir pasaulio šalių. Mes manome, jog tokia įdomi iniciatyva kaip socialinio verslo dialogas, yra puiki priemonė ugdyti šį pasitikėjimą”, – teigia Britų tarybos direktorius Lietuvoje Artūras Vasiliauskas. Britų tarybos kvietimu „Socialinio verslo forumą“ aplankė Tim Pearse – vyr. socialinės ekonomikos politikos patarėjas Ministrų Kabinetui.

Pasak T.Pearse,  – „norint pradėti socialinį verslą Lietuvoje, reikia pradėti apie jį kalbėti. Kai žmonės pradės kalbėti – pradės ir galvoti, kurti”.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką