Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 11d. 07:00

Socialinis atsakingumas – Gargžduose įsikūrusios įmonės prioritetas

Gargžduose veikianti įmonė UAB „Dolena“
Partnerio nuotr. / Gargžduose veikianti įmonė UAB „Dolena“

Klaipėdos regionas ir visa Vakarų Lietuva – daugiausiai saulės gaunanti šalies dalis, kur saulėtų valandų yra daugiau nei 1800 per metus, o Europos komisijos duomenimis, tai beveik 200 valandų daugiau nei Vilniuje. Tokios aplinkybės yra puiki paskata vystyti atsinaujinančios energijos išteklius (AEI) šiuose regionuose įsikūrusioms įmonėms.

Gargžduose veikianti įmonė UAB „Dolena“ siekia visapusiškai ekologiško gamybos proceso. Pasak įmonės direktoriaus Egidijaus Norvaišos, jau seniai laikas koncentruotis ne į dujas ar naftą, o į tokius AEI kaip saulės energija – tai kuria ne tik gražesnę ir švaresnę aplinką mums visiems, bet tuo pačiu suteikia didžiulę naudą į tai investuojančioms įmonėms.

Įmonės vizija – aplinkai draugiškas gamybos procesas

UAB „Dolena“ gamina ir stato rastinius ir karkasinius namus, o didžiąją dalį produkcijos eksportuoja į Skandinavijos šalis, Italiją, Vokietiją ir Prancūziją. Socialinis atsakingumas – vienas įmonės prioritetų, todėl gamybos metu naudojamos tik ekologiškos medžiagos, taip pat dėl šios priežasties buvo nuspręsta įsirengti saulės jėgainę.

„Pasinaudoti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) priemone „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ mus paskatino įmonės siekis ir vizija – gamybos metu būti draugiškiems gamtai. Įrengti saulės jėgainę – žingsnis to link“, – pasakoja pašnekovas.

Planuoja ir toliau investuoti į saulės elektrinę

Šiuo metu ant įmonės stogo įrengtos saulės jėgainės galingumas siekia 90 kilovatų. Saulės jėgainė patenkina dalį įmonės poreikių, todėl E. Norvaišos teigimu, tokių investicijų ekonominė nauda skatina apie panašias priemones svarstyti ir ateityje.

„Šiuo metu saulės jėgainės pagaminama energija patenkina maždaug trečdalį viso mūsų poreikio. Kasdien sunaudojame apie 1 500 kWh energijos, iš kurių apie 500 kWh pagamina saulės jėgainė. Ateityje, jei tik turėsime galimybę, ir toliau investuosime į AEI – laisvo ploto ant stogo dar liko daug“, – sako E. Norvaišas.

Paskatos regioninių verslų plėtrai

Investicijos į saulės jėgainę UAB „Dolena“ turėtų atsipirkti per 3-4 metus. Prie tokio rezultato efektyviai prisideda ES investicijos, padengusios apie 70 proc. įrenginių įsigijimo ir montavimo kaštų. E. Norvaišas atkreipia dėmesį, jog tokie projektai atveria perspektyvas įvairioms įmonėms, o ypač Lietuvos regionuose veikiantiems verslams.

„ES investicijos padeda įmonėms mažinti išlaidas, o tai jau yra nemažas paskatinimas plėsti veiklos apimtis. Tai taip pat skatina ir regioninių verslų vystymąsi – manau, kad regionams skiriamos investicijos netgi gali paskatinti įmones iš didmiesčių, siekiančias sumažinti įvairius investicinius kaštus, įsikurti toliau nuo centro ir vykdyti veiklą ten“, – pastebi pašnekovas.

ES investicijos – tvariai Lietuvai

Verslo atstovai kviečiami teikti paraiškas gauti finansavimą pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamas priemones:

Dalinis palūkanų kompensavimas pramonės įmonėms efektyvumui didinti“ – priemonė skirta energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimui pramonės įmonėse.

Dalinis palūkanų kompensavimas mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) subjektų produktyvumui didinti“ – priemonė skirta MVĮ produktyvumo didinimui naudojant naujausias gamybos technologines linijas ar modernizuojant esamas.

Daugiau informacijos apie ES priemones galima rasti interneto svetainėse www.eimin.lrv.lt ir www.esinvesticijos.lt

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Video

01:19
01:17
05:26

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką