Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 14d. 22:00

„Starbucks“ darbuotojų kasdienybė: tualetuose palikti švirkštai ir prezervatyvai

Protestai prie „Starbucks“ kavinių JAV
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Starbucks“ darbuotojų kasdienybė: tualetuose palikti švirkštai ir prezervatyvai

Kai kuriose savo kavinėse „Starbucks“ įrengia specialias šiukšliadėžes panaudotiems švirkštams, kadangi jie darosi vis didesnė problema. Nuolat jų kavinėse randantys darbuotojai nerimauja ir dėl savo sveikatos, rašo „Business Insider“.

„Starbucks“, norėdama užtikrinti, kad niekas neįsidurtų panaudotomis ir neuždengtomis adatomis, išbando ir specialius šiukšlių maišus, kurių adata negalėtų pradurti, iš kai kurių tualetų yra apskritai šalinamos šiukšlių dėžės.

„Šios visuomenės problemos veikia ir mus, kartais mūsų darbuotojai atsiduria pavojingose situacijoje, todėl pas mus galioja tam tikri protokolai tam, kad niekas nepatirtų žalos“, – aiškino „Starbucks“ atstovas Reggie Borgesas.

Šią savaitę beveik 4 tūkst. žmonių pasirašė peticiją coworker.org, reikalaudami, kad „Starbucks“ įrengtų specialias šiukšliadėžes panaudotoms adatoms saugiai išmesti.

„Aš ir mano bendradarbiai ne kartą tualete, kavinės patalpose radome švirkštų“, – pasakojo trejus metus Vašingtono „Starbucks“ dirbantis peticiją pasirašęs asmuo.

Kitas darbuotojas, įmonę palikęs 2018 metais, pasakojo: „Mano didžiausia baimė būdavo nešti šiukšles. Bijodavau, kad, išėmęs maišą, įsidursiu svetima adata.“

„Starbucks“ moko savo darbuotojus, kaip saugiai elgtis su adatomis. Įmonės teigimu, darbuotojai, kurie nenori pakelti panaudotos adatos, turėtų kreiptis į savo vadybininką ir niekas tikrai jų nevers to daryti.

Sietle vietos žinioms spalio mėnesį trys darbuotojai pasakojo, kad su švirkštais susiduria kasdien. Jų teigimu, jie privalo vartoti antivirusinius vaistus, norėdami apsisaugoti nuo ŽIV ir hepatito.

Dabar dalyje kavinių yra įrengtos specialios šiukšliadėžės aštriems daiktams, kad nenukentėtų darbuotojai. Ne visose kavinėse susiduriama su šia problema, tačiau apskritai adatos ir kiti nemalonūs daiktai yra restoranų pramonės kasdienybė.

Kavinės darbuotoja Jamie pasakojo, kad per savo 13 darbo metų su bendradarbiais yra radusi visko – narkotikų, alkoholio, kraujo ant sienų ir grindų, prezervatyvų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką