Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 19d. 11:56

Startuoja nauja rubrika!

Pavadinimas
Pavadinimas

„15min“ startuoja nauja rubrika – „Geronomika“, kuri pristatys geras Lietuvos ir pasaulio ekonomikos naujienas. Krizę gali įveikti ir optimizmas! Šį kartą – apie tai, kad verslininko Sauliaus Karoso valdomas Medicinos bankas skolins mažam ir vidutiniam verslui.

Verslininko S.Karoso valdomas Medicinos bankas labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuoti skirs 3 mln. eurų (10,36 mln. Lt) paskolų. „Paraiškas gauti paskoloms verslininkai gali teikti jau dabar, o pačias paskolas, apsvarstę paraiškas, pradėsime išdavinėti ketvirčio pabaigoje. Vidutinė paskolos suma – 25 tūkst. eurų (apie 87,50 tūkst. Lt)“, – sakė banko rinkodaros viršininkė Daiva Patalauskienė. Jos teigimu, dėl paskolų palūkanų bankas kol kas nėra apsisprendęs. „Tikslią palūkanų normą nustatysime išnagrinėję gautas paraiškas“, – teigė D.Patalauskienė.

Bankas pranešė pasirašęs sutartį dėl paskolos su Vokietijos banku „Kreditanstalt für Wiederaufbau“ (KfW) ir Europos Tarybos vystymo banku (CEB). Lėšos projektams Lietuvoje skirtos pagal Europos Sąjungos paramos Parengiamąjį veiksmų planą. Paskolas iš KfW fondo lėšų galės gauti ir ūkininkai bei žemės ūkio įmonės, tačiau nebus finansuojami jau pradėti įgyvendinti projektai. 

Analitikų teigimu, toks žingsnis gali suteikti impulsą ir kitiems bankams. „Sprendimas skolinti tokią sumą smulkiems ir vidutiniams verslininkams turės ne tik ekonominį, bet ir psichologinį poveikį: jei toks mažas bankas ryžtasi skolinti, galbūt ir kitiems neverta taip atsargiai žiūrėti į kreditus. Manau, dabartiniu metu tai - labai gera naujiena Lietuvos ekonomikai“, – teigė „DnB Nord“ banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis.

Jeigu turite gerų pasiekimų savo versle, pasidalinkite su mumis ir siųskite savo žinias geronomika@15min.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką