Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Startuolių pajamos pirmąjį pusmetį augo 30 proc.

Lietuvos startuolių pardavimai vidaus ir užsienio rinkose pirmąjį metų pusmetį augo 30 proc. iki 483,8 mln. eurų.
Biuras
Biuras / Scott Graham nuotr./ Unsplash nuotr.

Vien per antrąjį ketvirtį, kurio didžiąją dalį Lietuvoje buvo karantino režimas, startuolių pardavimai buvo 242,3 mln. eurų – 18 proc. didesni nei tuo pat laikotarpiu pernai, rodo eksporto skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ analitikų duomenys.

Pasak „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos padalinio „Startup Lithuania“ vadovės Robertos Rudokienės, aukštos pridėtinės vertės kūrimas Lietuvos startuoliams net krizės metu ne tik leido išlaikyti stabilumą, bet ir augti.

„Lietuvos startuolių eksporto sėkmės priežastis – gebėjimas greitai prisitaikyti ir pasiūlyti rinkai produktus, kurių šiuo metu labiausiai reikia, tai įvairūs su pandemijos iššūkiais susiję sprendimai visuomenei, verslui ir valstybėms“, – pranešime sakė R.Rudokienė.

Startuolių kuriamų prekių ir paslaugų eksportas pirmąjį pusmetį siekė 330,6 mln. eurų – 30 proc. daugiau nei tuo pat laikotarpiu pernai, vien antrąjį ketvirtį padidėjo 11 proc. iki 159,7 mln. eurų. Palyginti visos Lietuvos ekonomikos prekių ir paslaugų eksportas pirmąjį pusmetį sumažėjo 9,2 proc., o pardavimo pajamos sumenko 5,4 procento.

Startuolių duomenų platformos „Unicorns.lt“ duomenimis, darbuotojų skaičius startuoliuose antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju, paaugo 5 proc. ir siekė apie 9 tūkst., vidutinis bruto darbo užmokestis padidėjo 7 proc. iki 2,6 tūkst. eurų.

Tačiau R.Rudokienė pabrėžia, kad su pandemijos iššūkiais susitvarkė ne visi startuoliai – anot jos, su problemomis ypač susidūrė turizmo sektoriuje dirbančios jaunos įmonės, taip pat sunkiau išgyvena ankstyvosios stadijos startuoliai.

„Startup Lithuania“ duomenimis, šalyje šiuo metu veikia daugiau nei tūkstantis startuolių.

Praėjusiais metais Lietuvoje išaugo pirmasis vienaragis – startuolis, kurio vertė viršija 1 mlrd. eurų. Juo tapo internetinė naudotų drabužių mainų ir prekybos platforma „Vinted“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius