Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statistikos departamentas: per mėnesį pramonės produkcija padidėjo 2,2 proc.

Viršutinio trikotažo gamyba
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Fabrike
Šaltinis: 15min
0
A A

2015 m. gegužės mėn. visa pramonės produkcija sudarė 1,6 mlrd. EUR to meto kainomis ir, palyginti su balandžio mėn., padidėjo 2,2 proc. palyginamosiomis kainomis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką – 1,6 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos produkcija per mėnesį padidėjo 5,6 proc., pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką – 2,3 proc., apdirbamosios gamybos produkcija padidėjo 5,7 proc., pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką – 2,3 proc.

Apdirbamosios gamybos (išskyrus rafinuotų naftos produktų gamybą) produkcija sumažėjo 1,5 proc., pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką – 0,6 proc.

Per mėnesį padidėjo rafinuotų naftos produktų gamybos (30,8 proc.), kitų transporto priemonių ir įrangos gamybos (12,1 proc.), maisto produktų gamybos (6,8 proc.), kitų nemetalo mineralinių produktų gamybos (3,6 proc.), chemikalų ir chemijos produktų gamybos (2,2 proc.), niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrangos gamybos (1,9 proc.) ir metalo gaminių, išskyrus mašinas ir įrenginius, gamybos (1,6 proc.) produkcija.

Gegužės mėn., palyginti su balandžio mėn., sumažėjo kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamyba.

Gegužės mėn., palyginti su balandžio mėn., sumažėjo kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos (20,9 proc.), tekstilės gaminių gamybos (12,3 proc.), mašinų ir įrangos remonto ir įrengimo (11,5 proc.), elektros įrangos gamybos (11,1 proc.), popieriaus ir popieriaus gaminių gamybos (7,1 proc.) ir baldų gamybos (6,1 proc.) produkcija.

2015 m. gegužės mėn., palyginti su 2014 m. gegužės mėn., pramonės produkcija padidėjo 1,1 proc. palyginamosiomis kainomis, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką – 2,1 proc. Kasybos ir karjerų eksploatavimo bei apdirbamosios gamybos produkcija per metus padidėjo 0,6 proc., pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką –1,9 proc., iš jos apdirbamosios gamybos produkcija padidėjo 0,9 proc., pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką – 2,1 proc.

2015 m. sausio–gegužės mėn. visa pramonės produkcija sudarė 7,6 mlrd. EUR to meto kainomis ir, palyginti su tuo pačiu 2014 m. laikotarpiu, padidėjo 3,1 proc. palyginamosiomis kainomis, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką – 3 proc. Kasybos ir karjerų eksploatavimo bei apdirbamosios gamybos produkcija per šį laikotarpį padidėjo 3,6 proc., darbo dienų skaičius įtakos neturėjo. Apdirbamosios gamybos produkcija padidėjo 3,8 proc., pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką – 3,7 proc.

sausio–gegužės mėn. visa pramonės produkcija sudarė 7,6 mlrd. EUR to meto kainomis ir, palyginti su tuo pačiu 2014 m. laikotarpiu.

2015 m. sausio–gegužės mėn., palyginti su atitinkamu 2014 m. laikotarpiu, kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos įmonių pardavimo ir paslaugų dalis ne Lietuvos rinkoje padidėjo 0,2 procentinio punkto ir sudarė 64,8 proc., o Lietuvos rinkoje – sumažėjo 0,2 procentinio punkto ir sudarė 35,2 proc. Daugiau negu pusė (53,1 proc.) ne Lietuvos rinkoje pardavimo ir paslaugų vertės sudaro pardavimas ir paslaugos euro zonos šalims.

2015 m. sausio–gegužės mėn., palyginti su tuo pačiu 2014 m. laikotarpiu, pramonės įmonių pardavimo ir paslaugų vertė ne Lietuvos rinkoje sumažėjo 3,2 proc. to meto kainomis. Šiam sumažėjimui didžiausią įtaką padarė po 11,1 proc. smuktelėjęs rafinuotų naftos produktų, 12 – maisto produktų gamybos, 16,3 proc. – guminių ir plastikinių gaminių gamybos įmonių produkcijos pardavimas.

Per šį laikotarpį išaugo baldų gamybos (13,4 proc.), medienos bei medienos gaminių, išskyrus baldus, gamybos (12,3 proc.), kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos (36,3 proc.) įmonių produkcijos pardavimas. Pardavimo ir paslaugų vertė į euro zonos šalis to meto kainomis nepakito, į ne euro zonos šalis sumažėjo 6,6 proc. Pardavimo ir paslaugų vertė be rafinuotų naftos produktų ne Lietuvos rinkoje sumažėjo 0,3 proc. to meto kainomis.

2015 m. sausio–gegužės mėn., palyginti su 2014 m. sausio–gegužės mėn., Lietuvos rinkoje kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos pardavimo ir paslaugų vertė sumažėjo 4 proc. to meto kainomis, be rafinuotų naftos produktų pardavimo padidėjo 0,3 proc. to meto kainomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką