Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 9d. 13:05

„Statoil Fuel & Retail“ laimėjo prieš Talino miestą

„Statoil“ vėliava
Statoil Øyvind Hagen/„Statoil“ nuotr. / „Statoil“ vėliava

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė prejudicinį sprendimą, pagal kurį Talino miestas neturėjo teisės taikyti pardavimo mokesčio akcizais apmokestinamoms prekėms, kadangi šio mokesčio tikslas yra papildyti biudžetą miesto viešajam transportui finansuoti, rašoma pranešime.

Ieškinį prieš miestą pateikė Estijos pirmaujanti variklinių transporto priemonių kuro mažmeninė įmonė „Statoil Fuel & Retail AS“, remdamasi tuo, kad pardavimo mokesčio rinkimas nuo akcizais apmokestinamų prekių pardavimo prieštarauja Europos Sąjungos Tarybos direktyvai (2008/118/EB), pagal kurią akcizais apmokestinamos prekės gali būti apmokestinamos papildomais mokesčiais tik esant specialiam tikslui.

„Statoil“ teisme atstovavęs Carri‘is Ginter‘is pastebėjo, kad Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimas yra labai svarbus, nes jis Estijos teismams yra privalomas.

„Iš tiesų, klausimo esmė buvo, ar Talino miestas galėjo pateisinti pardavimo mokestį argumentu, kad šis mokestis naudojamas finansuojant viešąjį transportą. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas nurodė, kad pardavimo mokestis prieštarauja Akcizo mokesčio direktyvai ir kad pinigų panaudojimas finansuojant viešąjį transportą neturi jokios reikšmės", – pasakė C. Ginter‘is.

Talino miestas 2010 metų birželį nustatė 1 proc. dydžio pardavimo mokestį mažmeninės prekybos, maitinimo ir paslaugas teikiančioms įmonėms. „Statoil Fuel & Retail AS“ ginčijama pardavimo mokesčio bendra suma yra apytikriai 1,6 milijonų eurų ir, pagal Europos Sąjungos Teisingumo Teismo nurodymus, neteisėtai surinkti mokesčiai turi būti grąžinti.

„Mano žiniomis, Talino miestas turi ant stalo dar keleto bendrovių piniginius reikalavimus. Tarp jų yra ir kitų variklinių transporto priemonių kuro pardavėjų, tokių kaip „Tallinna Kaubamaja“, „Selver“ ir kitų. Tikėtina, kad jų reikalavimai yra dar didesni“, – pažymėjo C. Ginter‘is.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimas yra susijęs tik su akcizo mokesčiu apmokestinamomis prekėmis ir neapima viso pardavimo mokesčio. Gavęs Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimą Talino apygardos teismas spręs dėl tolesnių procedūrų. 

Temos: 1 Statoil
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką