Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2018 08 22 /2018 08 23

Suomijos ikiklinikinių tyrimų bendrovė „Experimentica“ įsteigė įmonę Lietuvoje

Viena perspektyviausių Suomijos inovatyvių bendrovių laikoma mokslinių tyrimų bendrovė „Experimentica“ Lietuvoje įsteigė antrinę įmonę. Pasak bendrovės atstovų, Lietuvoje numatoma atlikti tyrimus su graužikais, o tyrimų rezultatus panaudoti vaistų kūrime.
Ekskursija po „Ferentis“ biolaboratorija
Laboratorija / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Suomija

Registrų centre praėjusią savaitę įregistruota bendrovė „Experimentica“, kurios vienintelė akcininkė – to paties pavadinimo Suomijos įmonė. Bendrovės įstatinis kapitalas – 600 tūkst. eurų.

Lietuvos įmonei vadovauja Suomijos „Experimentica“ įkūrėjas ir vadovas, Suomijos Tamperės universiteto mokslininkas ir Johnso Hopkinso universiteto (JAV) vizituojantysis mokslininkas Giedrius Kalesnykas.

Suomijos įmonės gyvūnų centro vadovas ir Lietuvos projekto vadovas Symantas Ragauskas BNS sakė, kad rugsėjį planuojama pradėti įkurti įmonės laboratorijas. Bendrovė įsikurs sostinės Saulėtekio mikrorajone esančiame Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centre. Įmonėje dirbs apie 8–9 lietuvius mokslininkus.

Bandysime sukurti modelius, kuriuos būtų galima taikyti vėliau testuojant farmacijos preparatus.

„Bus daromi moksliniai tyrimai su sausų akių, diabetinės retinopatijos patologijomis, bei tiriami padidėjusio kraujagyslių pralaidumą įtakojantys veiksniai. Suomijoje atliekame tyrimus su pelėmis ir žiurkėmis, o Lietuvoje atlikinėsime su triušiais“, – BNS sakė S.Ragauskas.

Anot jo, modelių sukūrimas gali trukti iki pusantrų metų, vėliau bus pereita prie tyrimų.

„Verslo žinios“ gegužę skelbė, kad Suomijos „Experimentica“ yra pateikusi paraišką „Ikiklinikinių modelių, skirtų pažangios terapijos vaistinių preparatų bandymams, sukūrimui ir validavimui“, projektas vertinamas 1,9 mln. eurų, jam prašoma 1,2 mln. eurų investicijų pagal priemonę „Smart FDI“, kuria siekiama į Lietuvą pritraukti mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros ir inovacijų užsienio investicijų.

Suomijos „Experimentica“ įkurta 2013 metais, bendrovėje dirba 15 mokslininkų. S.Ragausko teigimu, tarp įmonės akcininkų yra Suomijos, Vokietijos ir Lietuvos mokslininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius