Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 24d. 22:24

Suvalkiečiai mokosi kariauti – arimuose stato šaudymo centrą

Paulius Uleckas
Paulius Uleckas

Augant karinei grėsmei iš Rytų, idėja Marijampolės pakraštyje statyti mokomąjį šaudymo centrą įgavo dar didesnę prasmę. Šis sumanymas kilo prieš penkerius metus Sūduvos medžiotojų sąjungoje, kuriai vadovauja Paulius Uleckas. Medžiotojų vadovas įsitikinęs, kad kiekvienas, turintis ginklą, privalo mokėti tinkamai juo naudotis, o prireikus – ginti Tėvynę. Tad būtina tokia vieta, kur būtų galima mokytis šaudyti, treniruotis, taip pat rengti sportines šaudymo varžybas.

Pasak P.Ulecko, prieš penkerius metus, kai ši idėja buvo pradėta įgyvendinti, apie karinę grėsmę mažai kas kalbėjo, o vienokie ar kitokie pavojai nebuvo tokie realūs. Mokomasis šaudymo centras pradėtas statyti ne militaristiniais, o sportiniais tikslais.

Įrengsime takelius, taikinius, čia bus ir bėgantis šernas, ir kiškis, ir skraidančios lėkštelės, – sakė P.Uleckas.

„Mūsų regione žmonių, turinčių vienokių ar kitokių ginklų, didesnio ar mažesnio kalibro, skirtų medžioklei, savigynai, sportui, yra tikrai daug. Apytiksliai Marijampolės apylinkėse yra 6–7 tūkstančiai asmenų, turinčių gana rimtų ginklų, su kuriais galima ne tik šiaip šaudyti, bet ir prireikus kariauti. Dar apie 3 tūkstančiai žmonių turi mažesnio kalibro ginklų. Deja, visi šie apie 10 tūkstančių žmonių neturi kur treniruotis ir mokytis šaudyti. O juk ginklas – ne meškerė, kurią pasiėmei ir užkabinęs slieką bet kur įmerkei.

Šaudymui reikia specialiai pagal įstatymus įrengtos saugios vietos. Būtent tokią ir nutarėme įrengti. Pavyko rasti maždaug 4 ha plotą greta Marijampolės ir atrodė, kad darbai sėkmingai pajudės. Tačiau labai ilgai užtruko tie nematomi „popieriniai“ derinimai, kurių nepavyko padaryti taip greitai, kaip norėjosi, – tai ir žemės paskirties pakeitimas, ir detalusis planas, ir techninis projektas, įvairiausios registracijos, statybos leidimai. Taip pat reikėjo įsteigti ir viešąją įstaigą, kuri visą šią veiklą koordinuotų. Taip atsirado VšĮ „Sūduvos mokomasis šaudymo centras“. Esame keturi šios įmonės dalininkai, vienas iš jų – savivaldybė. Tikimės, kad ateityje ji rems šaudymą, kaip remia ir kitas sporto šakas. Šaudymas juk yra viena iš olimpinių šakų, o mūsų marijampoliečiai šauliai turi pasiekę labai neblogų rezultatų“, – tikino P.Uleckas.

Vieta, kur bus statomas šaudymo centras
Vieta, kur bus statomas šaudymo centras

Šių metų vasario 22 d. „Sūduvos mokomasis šaudymo centras“ gavo oficialų sertifikatą – leidimą, suteikiantį teisę eksploatuoti šaudyklą ir leidžiantį čia šaudyti. Deja, kol kas šaudykla dar tėra sunkiai įžengiama teritorija, čia atlikti tik kai kurie žemės darbai, sustumti apsauginiai pylimai, išlyginta teritorija. Pasak P. Ulecko, primityviausiomis sąlygomis, pasistačius taikinį čia šaudyti jau galima. Tačiau tikslas buvo ne toks. Norima čia įrengti aukštus standartus atitinkančią šaudyklą, kurioje ne tik medžiotojai, šauliai ar kiti turintieji ginklą galėtų mokytis šaudyti, bet čia būtų rengiamos ir tarptautinės šaudymo varžybos. Visa šio projekto sąmata 1 mln. Eur.

„Kai tik oras atšils ir pradžius, baigsime formuoti apsauginius pylimus, mažoms rungtims jau jie tinka, bet norime, kad dar ir gražu būtų. Reikia pylimų viršūnes išlyginti, suformuoti šlaitus, užsėti žolę. Turime atlikti melioracijos darbus, nusausinti teritoriją, pakloti elektros kabelius būsimam apšvietimui, valdymui, apsaugai, ryšiams, signalizacijai. Įrengsime takelius, taikinius, čia bus ir bėgantis šernas, ir kiškis, ir skraidančios lėkštelės. Viskas bus pritaikyta sportiniam šaudymui. Šioje teritorijoje bus galima šaudyti iki 300 m atstumu, tai yra tolimojo šaudymo artimiausia atkarpa, bet ir tai jau neblogai. Bus pastatytas administracinis pastatas su atitinkama infrastruktūra, stoginės, valdymo punktas, taikinių mėtymo nameliai“, – vardijo darbus P.Uleckas.

Pasak jo, naujoji šalies valdžia jau yra informuota apie šį projektą, buvo kreiptasi į Vyriausybę, Seimą, visi pritaria, kad to reikia, šypsosi, pagiria, kad geras darbas daromas, bet finansinės paramos niekas nepasiūlo. „Vieninteliai pinigai, kuriuos turime, tai medžiotojų mokestis, kurį rinkome pernai ir šiemet.

Per vieną rinkliavą susidaro apie 7–8 tūkst. eurų. Šaulių sąjunga, kaip mūsų dalininkai, žadėjo prisidėti apie 30 tūkst. Eur, bet kažkodėl nutilo. Marijampolės savivaldybė numatė 15 tūkst. Eur šių metų biudžete, gal tai neliks tik popieriuje. Viską susumavus, šaudyklos rengimo darbams kol kas realiai turime apie 30 tūkst. Eur. Jei tokiais tempais viskas vyks ir bus tik toks finansavimas, šaudykla atsiras ne anksčiau kaip po penkerių, o gal tik po kokių 10 metų. Išoriniai pavojai stiprėja, kalbama apie didesnį dėmesį, skiriamą krašto gynybai. Mūsų šalies gynėjai juk galėtų čia treniruotis. Nemažai darbų jau padaryta. Deja, kada šaudykla pradės funkcionuoti, prognozuoti sunku“, – apgailestavo Sūduvos medžiotojų vadovas P.Uleckas.

Ūkininko patarėjas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką