TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sužinok, kur keliauja atliekos Alytuje!

Atvykusiųjų lauks ekskursijos po atliekų tvarkymo centrą, viktorinos, mažiausių dalyvių šaunios dovanėlės.
Atvykusiųjų lauks ekskursijos po atliekų tvarkymo centrą, viktorinos, mažiausių dalyvių šaunios dovanėlės.
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Gegužės 23-ąją dieną alytiškiai kviečiami į pirmą kartą šiame regione rengiamą kitokią aplinkosaugos šventę. Tądien šio krašto gyventojai ir svečiai galės lankytis Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre, kur šiuo metu veikia pirmoji Lietuvoje mechaninė atliekų rūšiavimo linija. Pamatyti savo akimis kaip tvarkomos atliekos kviečiami visi, nuo 12 iki 15 val. Ypač laukiamos šeimos, vaikai ir jaunimas, kuriems renginių organizatoriai paruošė specialią renginio programą.

Tuo pat metu atvirų durų dienos renginiai vyks Marijampolės ir Vilniaus nuotekų valyklose bei Klaipėdos vandenvietėje. Atlikus šių objektų modernizavimo ar technologinio atnaujinimo darbus, nuspręsta juos bent trumpam atverti visuomenei. Renginius inicijuojančios Aplinkos projektų tvarkymo agentūros (APVA) atstovės Joanos Augustauskaitės nuomone, moderniausios technologijos bejėgės, jeigu kiekvienas iš mūsų nenorėsime tausoti aplinkos, kurioje gyvename.

Dėmesys šeimoms ir jaunimui

Atvirų durų dienos renginius organizuojančios bendrovės „Linksmadienis“ komunikacijos vadovė Gintarė Kiznienė sako, kad renginiais norima sudominti visus, kuriems rūpi aplinkos tarša ir technologijos, galinčios prisidėti prie jos tausojimo. Todėl atvirų durų dienoje laukiami visi – tėveliai su mažais vaikais, jaunimas, moksleiviai ir senjorai.

„Atvykusiųjų lauks įdomi veikla, viktorinos, susijusius su atliekų tvarkymu ir gamtos apsauga, o geriausiai jose pasirodžiusieji mažieji dalyviai bus nustebinti maloniomis staigmenomis bei šauniomis dovanėlėmis. Bus apdovanoti ir Alytaus regiono moksleiviai, kurie geriausiai pasirodė aplinkosauginiame konkurse „Atradimai gamtoje“, kuris šiuo metu vyksta mokyklose. Suaugusieji galės dalyvauti ekskursijose po atliekų tvarkymo centrą, susipažinti su jo veikla, pamatyti, kaip atliekos yra rūšiuojamos ne rankomis, o naudojant mechaninio rūšiavimo liniją“, - sako G. Kiznienė.   

G. Kiznienės teigimu, vyks ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose vaikai galės atlikti bandymus su vandeniu, cheminėmis medžiagomis, patys galės daryti ir mažyčius eksperimentus su pateiktomis priemonėmis. Tai unikali proga improvizuoti ir daugiau sužinoti apie tai, kaip galima prisidėti prie aplinkos puoselėjimo.

„Tai pirmasis tokio masto aplinkosauginis renginys Alytaus regione, kuomet tiek dėmesio skiriama šeimoms ir jaunimui. Pasitelkę įdomias, netradicines komunikacijos priemones, tikimės juos paskatinti atvykti į šį renginį, sudominti aplinkos saugojimo svarba, skatinti prisidėti prie jos puoselėjimo, priminti apie jai daromą žalą, informuoti apie ES paramos dėka įgyvendintus aplinkosaugos projektus“, - tvirtina G. Kiznienė.

Projektas – aplinkos išsaugojimui

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro ekologės Erikos Mockevičienės teigimu, šiame centre įrengus mechaninę atliekų rūšiavimo liniją, Alytaus regione komunalinės atliekos pradėtos rūšiuoti efektyviau. Nuo šiol per metus šiame regione galima apdoroti beveik 66 tūkst. tonų atliekų  – tai yra daugiau, nei iki tol.

„Atliekos, kurios patenka į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, yra gabenamos į mūsų centrą. Čia jos mechaniškai rūšiuojamos. Iš bendro atliekų srauto atskiriamos biologiškai skaidžios atliekos - maisto gaminimo ir realizavimo, žaliųjų zonų, sodų atliekos, medžių šakos, nupjauta žolė, surinkti lapai, taip pat dumblas, mėšlas, kurie yra kompostuojami specialiai įrengtoje aikštelėje. Taip pat atskiriami metalai ir plastikas, kurie perduodami perdirbimui, o degios ir kitokios deginimui tinkamos atliekos - deginimui“, - pasakoja E. Mockevičienė. Šiuo metu naudojama mechaninė atliekų rūšiavimo linija įrengta pasinaudojus 2007–2013 m. laikotarpio Sanglaudos fondo lėšomis pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.

Anot jos, jau šį rudenį šiame centre pradės veikti ir biologinio apdorojimo įrenginiai, kuriuose bus apdorojamos mechaniniu būdu atskirtos atliekos, naudojamos gaminti elektros energiją.

Kviečiame visus apsilankyti atvirų durų dienose!

Laikas: gegužės 23 d., 12–15 val.

Vieta Alytuje: Alytaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyno teritorija, Takniškių kaimas, Alovės sen. Alytaus raj.

Vieta Klaipėdoje: I-oji vandenvietė, Liepų g. 49a, Klaipėda

Vieta Marijampolėje: Marijampolės nuotekų valykla, Gėlyno g. 38 Marijampolė

Vieta Vilniuje: Vilniaus miesto nuotekų valykla, Titnago g. 74, Vilnius

Renginiai nemokami

Aplinkos ministerija www.am.lt, Aplinkos projektų valdymo agentūra www.apva.lt, ES struktūrinė parama www.esparama.lt.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką