Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Švedų koncernas ROL gamyklai pasirinko Šiaulius

ROL
ROL
Šaltinis: 15min
0
A A

Švedijos kapitalo įmonių grupė „ROL“ Šiaulių pramonės parke pradeda statyti metalinių baldų dalių ir prekybos įrangos komponentų gamybos fabriką. Regione bus sukurta 40 darbo vietų ir, planuojama, gamykla kasmet valstybės biudžetą papildys daugiau nei 2,5 mln. litų mokesčių. Tai naujas įmonių grupei „ROL“ priklausančios bendrovės ROL/STATGA plėtros etapas Lietuvoje, kurio investicijos sieks 22 mln. litų. Iš jų 17 mln. skiria CROL group“, 5 mln. – Lietuvos ūkio ministerija. Gamyklos statybas planuojama baigti 2014 m. vasarą.

Simbolinės kapsulės įkasimo renginyje dalyvavęs Ūkio ministras Evaldas Gustas sakė: „Šiandien simboliškai minima svarbaus projekto pradžia – kapsulės įkasimas. Kad ROL/STATGA –  perspektyvi įmonė, rodo jos pastarųjų metų strateginė plėtra, sėkminga patirtis įgyvendinant Europos sąjungos paramos projektus. Tai sėkmė ne tik įmonei: šis projektas, tai dar vienas tvirtas žingsnis sėkmingos Lietuvos ekonomikos link. Europos sąjungos lėšomis finansuojama modernaus fabriko statyba Šiauliuose – dar viena investicija į regionų plėtrą, o Ūkio ministerijos skirta parama – reikšmingas indėlis ne tik įmonei, bet ir regiono konkurencingumui”.  

Pasak ministro E. Gusto, dėl įgyvendinto projekto Šiaulių regione bus sukurtos ne tik naujos darbo vietos, bet ir praplėsta eksporto geografija. Tolesnė įmonės plėtra suteiks galimybę pasiūlyti Lietuvos ir užsienio rinkoms naujų, kokybiškų ir itin patrauklių kainų gaminių bei pritrauks papildomų tiesioginių užsienio investicijų.

„Tai, kad šiandien įkasėme simbolinę kapsulę į būsimos gamyklos pamatus – mums yra didelė šventė ir kaip šiauliečiams, ir kaip Lietuvos ūkio atstovams, nes tai rodo kaimynų švedų pasitikėjimą Lietuvos ekonomika bei mūsų darbuotojų kvalifikacija, – sako ROL/STATGA vykdantysis direktorius Rytis Dijokas. – Būtent kvalifikuoti mūsų darbuotojai ir iš Lietuvos lengvai pasiekiamos pasaulinės produkcijos realizavimo rinkos lėmė „ROL" grupės sprendimą plėstis mūsų šalyje. Tikiu, kad ši simbolinė „ROL“ grupės gamyklos kapsulė bus tik pirmasis žingsnis tvirtinant Lietuvos ekonominį pamatą“. 

Išnaudodama patogią šalies geografinę padėtį, švedų bendrovė taip pat planuoja išplėsti sandėliavimo patalpas ir plėtoti logistikos paslaugų padalinį, kuris koordinuos produkcijos tiekimą „ROL group“ klientams į užsienį. Naujose 12,4 tūkst. kv. m patalpose bendrovė išplės gamybos padalinį ir įdiegs modernius technologinius sprendimus – taip siekiama didinti gamybos apimtis ir gerinti produkcijos technines savybes. 

Įmonė „Statga“ savo veiklą pradėjo 1999 m., gamindama ir rinkai tiekdama laiptus, turėklus, atitvarus, „gyvatukus“ ir kitus gaminius iš nerūdijančio plieno, konkuruojančius su kitų Europos gamintojų produkcija. „ROL International“ tuo metu buvo vienas iš ypač svarbių klientų, kuriam, pagal nurodytas charakteristikas, „Statga“ gamino įvairias detales, skirtas prekyboje naudojamų ekspozicinių sistemų projektams įgyvendinti. Pastangos patenkinti aukščiausius kliento reikalavimus gaminių ir paslaugų kokybei buvo įvertintos – 2006 m. „Statga“ buvo pasiūlyta tapti „ROL“ grupės nariu. 

Temos parkas, Pramonė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką