Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 06 20, 11:06

Šveicarijos investuotojai traukiasi iš Lietuvos: „Jie nesupranta, kaip gali veikti verslas su tokiu reguliavimu“

Nuo 2010 metų Lietuvoje veikusi viena didžiausių Šveicarijos maisto gamybos įmonių „Hochdorf Group“ traukiasi iš šalies. Šveicarai skundžiasi aukštomis pieno kainomis, kurias sukėlė žemės ūkio politika Lietuvoje. Gamyklos vadovas Audrius Jukna 15min prisipažino, kad šveicarus Lietuvoje stebino, kaip gali veikti verslas tokiomis rinkos sąlygomis. Šveicarijos kompanija savo tinklapyje taip pat pat aiškina pasitraukimo priežastis – žemės ūkio politika Lietuvoje.
Šveicarų gamykla Biržų rajone
Šveicarų gamykla Biržų rajone
Temos: 2 Šveicarija Pienas

Bendrovė pranešė neįvardijamai investicijų grupei pardavusi Biržų rajono Medeikių kaime esančią pieno miltelių gamybos bendrovę „Hochdorf Baltic Milk“. Sandorio vertė neatskleidžiama.

Kalbėjomės ne su vienu pasauliniu maisto gamybos koncernu dėl investicijų, bet nėra ką slėpti – Lietuvos pieno perdirbimo sektorius užsienio investuotojams yra atstumianti veikla, – sakė A.Jukna.

„Šiuo metu esančios žemos baltymų kainos tarptautinėje rinkoje kartu su aukštomis pieno kainomis, kurias sukėlė žemės ūkio politika Lietuvoje, paskatino „Hochdorf“ nuodugniai peržiūrėti gamyklos veiklą. (...) Pastarųjų metų „Hochdorf Group“ plėtra ir įsigijimai Europos Sąjungoje reiškia, kad strateginė gamyklos Lietuvoje nauda reikšmingai sumažėjo“, – pranešė bendrovė per Šveicarijos vertybinių popierių biržą.

Nesupranta, kaip taip įmanoma dirbti

Gamyklos vadovas Audrius Jukna 15min teigė, kad Šveicarijos investuotojai traukiasi su kartėliu. „Jiems sunku suvokti, kaip gali taip veikti rinkos ekonomika, kai yra toks reguliavimas. Šveicarai nesupranta, kaip galima Lietuvoje dirbti, kai toks reguliavimas“, – vardino priežastis A.Jukna.

Įmonė Lietuvoje buvo pirmoji Šveicarijos grupės gamykla Europos Sąjungoje. Jos kontrolę „Hochdorf Group“ per kelis etapus įsigijo nuo 2010 metų.

„Jie tikėjosi, kad pieno gamyba Lietuvoje augs, tikėjosi plėstis, bet taip neįvyko“, – pridūrė A.Jukna.

Biržų rajone veikiančios gamyklos vadovas sakė, kad investuotojus labiausiai stebino priimtas Pieno įstatymas, kuris įvedė daug reguliavimo. „Jie mano, kad tai nėra rinkos ekonomika“, – sakė A.Jukna.

Audrius Jukna
Audrius Jukna

Tiesa, šveicarų pasitraukimą lėmė ne tik aukšti reguliavimai. Pasak A.Juknos, „Hochdorf Group“ daugiau dėmesio skiria kūdikių maisto gamybai.

Gamyklos vadovas neslepia, kad šveicarų investuotojų išėjimas siunčia neigiamą signalą galimiems investuotojams į Lietuvos pieno perdirbimo verslą. „Kalbėjomės ne su vienu pasauliniu maisto gamybos koncernu dėl investicijų, bet nėra ką slėpti – Lietuvos pieno perdirbimo sektorius užsienio investuotojams yra atstumianti veikla. Kontrolės mechanizmai čia labai dideli“, – teigė A.Jukna.

Šveicarijos kompanija "Hochdorf Group" informaciją apie pasitraukimą iš Lietuvos taip pat skelbia ir savo svetainėje.

Žada toliau dirbti

Tiesa, gamykla ir toliau veiks, darbuotojai neatleidžiami, o Biržų rajono įmonė daug tikisi iš naujo investuotojo, kuris bus paskelbtas kitą savaitę.

BNS skelbia, kad pieno miltelių gamybos bendrovę „Hochdorf Baltic Milk“ iš Šveicarijos „Hochdorf Group“ perėmė įmonės vadovai bei Lietuvos pieno gamintojai, o vėliau turėtų prisijungti ir neįvardijamas užsienio investuotojas.

„Daug dėmesio skirsime naujiems, daugiau nišiniams produktams. Matome čia galimybių“, – sakė A.Jukna.

Pirko pieną iš ūkininkų ir kooperatyvų

„Hochdorf Baltic Milk“ pernai gavo 16,884 mln. eurų pajamų – 9,7 proc. mažiau nei 2016 metais (18,703 mln. eurų), jos grynieji nuostoliai išaugo 40,1 proc. iki 952,5 tūkst. eurų. 2017 metų pabaigoje įmonė turėjo sukaupusi 1,032 mln. eurų nepaskirstytų nuostolių.

100 proc. Lietuvos įmonės akcijų valdo Šveicarijos „Hochdorf Holding“.

„Hochdorf Baltic Milk“ savo interneto svetainėje skelbia perdirbanti apie 80 milijonų kg pieno per metus. Apie 60 proc. pieno perka tiesiai iš ūkininkų arba privačių žemės ūkio įmonių. Likusius 40 proc. – iš kooperatyvų ar pieno pardavimo įmonių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką