Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 5d. 11:40

Švietėjiškiems aplinkosaugos projektams – ES parama

Lemputės
Organizatorių nuotr. / Lemputės

„Kiekvienas galime prisidėti prie to, kad aplinka, kurioje gyvename būtų gražesnė, saugesnė ir švaresnė. Apie aplinkosaugos problemas šnekama labai daug, tačiau, kad žmonių savimonė pasikeistų reikia laiko. Ne visiems dar yra suvokiama, kad vienas pro automobilio langą išmestas popierėlis gali būti nelegalaus pakelės sąvartyno pradžia“, − sako Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos fondų valdymo skyriaus vyr. specialistas Mantas Baltraitis.

Būtent aplinkosauginio švietimo projektai, įgyvendinami pagal Aplinkos ministerijos administruojamą 2007−2013 m. struktūrinės paramos laikotarpio priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“ prisideda, kad būtų tausojami energetiniai ištekliai, būtų mažinama aplinkos tarša, rūšiuojamos atliekos, o kiekvienas visuomenės narys galėtų jaustis taip, kad net ir nedidelis jo įnašas į aplinkos apsaugą yra vertingas.

Skirtingos auditorijos – skirtingi projektai

Ne daugelis susimąstome, kad net ir mūsų kasdienė veikla daro žalą ne tik aplinkai, bet ir mūsų pačių sveikatai. „Svarbu apie tai informuoti tiek plačiąją visuomenę, tiek atskiras jos grupes. Skirtingoms žmonių grupėms reikalingi skirtingi projektai“, − sako M. Baltraitis.  

Pavyzdžiui, pagal minėtą aplinkosauginio švietimo priemonę finansavimas buvo skirtas projektui, kurio įgyvendinimo metu bus vykdoma ūkininkų informavimo ir švietimo apie aplinkos apsaugą, pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymą žemės ūkyje kampanija. Tuo tarpu visiškai kitokio pobūdžio ir formos projektas bus skirtas Tauragės ir Telšių regionų moksleiviams, kurie ne tik bus supažindinami su atliekų rūšiavimu, bet ir atsinaujinančiais energetikos šaltiniais. Moksleiviams taip pat bus pristatytas ir energijos panaudojimo mokykloje audito modelis, kuris suformuotas remiantis tarptautiniu bendradarbiavimu, bus statoma ir rodoma opera, gaminami Kalėdiniai žaislai.
Požiūris kitu kampu

Nepaisant to, kad aplinkosaugos ir ekologijos temos jau ne vienus metus yra plačiai nagrinėjamos visuomenėje, kai kurie finansavimą gavę projektai dar vis nustebina įdomiais ir ne taip plačiai išnagrinėtais aspektais.

„Žinoma, visi lėšų įgyvendinimui gavę projektai yra įdomūs ir naudingi visuomenei, tačiau, man asmeniškai neįprastas pasirodė projektas „Nori išsaugoti paukščius − taupyk energiją“. Jis skirtas jauniesiems gamtininkams. Pasak jo iniciatorių, dėl klimato kaitos nyksta vietinės paukščių rūšys, kurių nykimą galima sustabdyti tik visiems bendrai mažinant klimato kaitą, o tai galima padaryti mažinant energijos naudojimą. Tokie projektai paliečia temas, kuriomis daugelis iš mūsų galbūt net nesusimąstome: elektros taupymas gali atsiliepti ne tik mūsų piniginei, bet ir biologinės įvairovės puoselėjimui“, − sakė M. Baltraitis.

Per du paraiškų teikimo kvietimus (2009 m. ir 2011 m.) buvo gauta virš pusantro šimto paraiškų, tačiau Europos regioninės plėtros fondo finansavimas skirtas 47 geriausiai įvertintiems projektams. Šiuo metu kaip tik svarstoma galimybė skirti papildomą finansavimą dar 12-ai gerus įvertinimus gavusiems, tačiau į jau finansuojamų projektų sąrašus nepatekusiems, projektams.

Aplinkos ministerija www.am.lt ir ES struktūrinė parama www.esparama.lt.

 
 

 

Temos: 1 Aplinkosauga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką