Dabar populiaru
Publikuota: 2021 kovo 25d. 14:36

„Swedbank“ perspėja: vyksta sukčių ataka, siuntinėjami fiktyvūs el. laiškai

Netikras laiškas
„Swedbank“ nuotr. / Netikras laiškas
„Swedbank“ perspėja gyventojus ir įmones dėl banko vardu siunčiamų melagingų el. laiškų, kuriais neva persiunčiama mokėjimo pavedimo kopija. Laiške taip pat prašoma patvirtinti laiško gavimą. Tariamo mokėjimo informacija siunčiama prisegtoje byloje, kuri iš tiesų yra kenkėjiška programa. Bankas perspėja tokių prisegtų bylų ir kitų priedų jokiu būdu neatidarinėti.

El. laiškas yra parašytas taip, jog atrodytų, kad jo siuntėjas yra „Swedbank“ lizingas. Laiško pavadinimas gali būti toks arba labai panašus: Banko pavedimas - 2021 03 25_Swift kopija. Laiškas pasirašomas prisidengus konkrečios banko darbuotojos tapatybe, nurodomi kontaktiniai duomenys.

Banko saugumo specialistai įspėja jokiu būdu neatidaryti prie įtartinų laiškų prisegtų bylų ar priedų, ir tokius laiškus ištrinti. Norint susisiekti su banku, skambinti ir rašyti reikia tik oficialiais viešai pateiktais banko kontaktais, nes sukčiai laiškuose nurodo savo valdomus kanalus.

Jeigu prisegta byla visgi buvo atidaryta, tikėtina, kad kompiuteris gali būti apkrėstas kenkėjiška programa. Iš tokio kompiuterio jokiu būdu negalima jungtis prie savo el. bankininkystės paskyros. Rekomenduojama kompiuterį atjungti nuo tinklo ir perduoti specialistams, kurie šalina virusus ir kitas kenkėjiškas programas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką