Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 28d. 00:00

Tauragiškiai pomėgį žvejybai pavertė tarptautiniu verslu

Žvejybinių pašarų gamybos įrenginys „Boilie Roller“
Projekto partnerio nuotr. / Žvejybinių pašarų gamybos įrenginys „Boilie Roller“

Vos ketvirtus veiklos metus skaičiuojanti lietuvių įmonė UAB „Topas LT“ pasaulyje jau spėjo išgarsėti žvejybinių pašarų gamybos įrenginiais, rinkoje žinomais „Boilie Roller“ vardu. Įmonės vadovo Edmundo Juodeikio teigimu, analogiškus produktus gamina tik italai, tad „Boilie Roller“ turi puikias galimybes sėkmingai konkuruoti tarptautinėje rinkoje.

Produkto prototipą sukūrė garaže

Įmonės įkūrėjas juokaudamas sako, jog jie rinkai tiekia „žaislus žvejams“, kuriais naudojantis karpininkai gali gaminti pašarus žuvims maitinti.

Verslo idėja E. Juodeikiui kilo susidūrus su sunkumais ieškant kokybiškų pašarų: „Aš ir nemažai mano draugų esame žvejai karpininkai, tad ganėtinai gerai išmanome šią sritį. Prieš žvejojant visada pamaitiname žuvis, tačiau parduotuvėse parduodamais pašarais mes nepasitikime, tad baltyminius kukuliukus, žvejų vadinamus „boiliais“, dažniausiai gamindavome patys. Pastebėjome, jog ruošdami „boilius“ savarankiškai daug geriau pasirodydavome varžybose“.

Tiesa, norint gerai pamaitinti žuvis reikia pagaminti nuo 10 iki 20 kg pašaro, tad patys ruošdami boilius žvejai užtrukdavo itin daug laiko.

„Esu baigęs inžinerijos mokslus, tad ilgai svarsčiau apie mechanizmą, kuris leistų palengvinti gamybos procesą. Pagaminus pirmąjį įrenginį greitai supratau, kaip galėčiau jį patobulinti, todėl nusprendžiau savadarbę mašiną parduoti internetinėje parduotuvėje „Ebay“. Susidomėjimas buvo didelis, o pirkėjas su manimi susisiekė vos po kelių valandų“, – pasakoja E. Juodeikis.

Taip savo namų garaže įmonės įkūrėjas pagamino dar apie dešimt mašinų, kurias sėkmingai pardavė. Pranešus, jog daugiau parduodamų produktų nebeturi, tauragiškį užklupo žvejų prašymai iš viso pasaulio: „Supratau, jog paklausa itin didelė, o alternatyvių produktų rinkoje trūksta. Nusprendžiau, kad vertėtų įkurti įmonę ir įrenginių gamybą toliau plėtoti jau profesionaliai. Suradus investuotojus sėkmingai pradėjome veiklą, o šiandien eksportuojame savo gaminamą produkciją į daugiau nei 40 šalių“, – džiaugiasi verslininkas.

Rinkoje išsiskiria kokybe ir kaina

Įmonės vadovo teigimu Baltijos šalių rinka yra itin maža, tad daugiausiai užsakymų „Boilie Roller“ sulaukia iš užsienio įmonių – eksportuojama net 98 proc. pagaminamos produkcijos. Gaminius lietuviai tiekia į Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Vokietiją, JAV, Beniliukso šalis.

„Boilie Roller“ – nišinis produktas, tad įmonė beveik neturi tiesioginių konkurentų visame pasaulyje. Vienintelė bendrovė, kurianti panašius produktus, yra įsikūrusi Italijoje, o kituose žemynuose analogiškas prekes gaminančių įmonių nėra.

Tauragiškių tiekiama produkcija rinkoje išsiskiria ne tik konkurencinga kaina, bet ir aukštais kokybės standartais: „Nors mūsų tiekiamos produkcijos kaina yra panaši lyginant su pagrindiniais konkurentais, mes išsiskiriame kokybe – galime rinkai pasiūlyti kokybiškesnius produktus už tą pačią kainą, kurią, mūsų atveju, siūlo italai“, – darbo ypatumais dalijasi E. Juodeikis.

Prisideda prie laukinių gyvūnų gydymo Amerikoje

Šiuo metu įmonėje dirba tik du darbuotojai, tačiau tai netrukdo „Boilie Roller“ sėkmingai plėtoti verslo anapus Atlanto vandenyno. Neseniai tauragiškiai prisidėjo prie JAV vyriausybės inicijuoto projekto, padedančio gelbėti laukinius gyvūnus nuo gripo.

Kadangi vakcinuoti laisvėje gyvenančius gyvūnus yra ganėtinai sudėtinga, Kolorado valstijos laukinės gamtos ir gyvūnų apsauga nusprendė naudodamiesi lietuvių sukurta mašina pagaminti valgomus riešutų sviesto rutuliukus su vakcinomis, kurios padeda kovoti su valstijoje įsigalėjusiu gyvūnų gripu: „Tai unikalus atvejis Kolorado valstijos istorijoje, mat iki šiol nebuvo rasta jokių tinkamų alternatyvų vakcinuotiems rutuliukams gaminti“, – pasakoja.

„Džiugu, jog mūsų kuriamas produktas „Boilie Roller“ rado savo vietą rinkoje ir yra pritaikomas tokiose iniciatyvose kaip gyvūnų apsauga. Būdami čia, Tauragėje, galime tiekti aukštos kokybės produkciją visam pasauliui. Turime lakią fantaziją, tad netolimoje ateityje laukite dar daugiau staigmenų“, – šypsosi E. Juodeikis.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Siūlykite savo produktus / paslaugas užsienio rinkoms!

Nežinote nuo ko pradėti? Pasikonsultuokite! Aukštos kokybės konsultacijoms eksporto ir įmonių tarptautinio bendradarbiavimo klausimais – priemonė EXPO KONSULTANTAS LT. Įmonės jau gali teikti paraiškas dėl kompensacijų už konsultacijas išmokėjimo (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir INVEGA svetainėse).

Finansavimas planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui, įskaitant reikalingus bandymus ir tyrimus – priemonė EXPO SERTIFIKATAS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas produkcijos pristatymui užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose – priemonė NAUJOS GALIMYBĖS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas įmonių grupių (klasterių) veikloms, nukreiptoms į naujų eksporto rinkų paiešką (konsultacinėms, įskaitant ekspertines, paslaugoms, narystei tarptautiniuose tinkluose, rinkodaros priemonių, skirtų įsiliejimui į tarptautinius tinklus rengimui ir kitoms išlaidoms) – priemonė VERSLO KLASTERIS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką