15min be reklamos
2021 08 05, 09:57

Tebestringa 5G ryšio diegimas Lietuvoje

5G ryšys toliau sunkiai skinasi kelią Lietuvoje. Pernai planuotas 700 MHz dažnių juostos (vienos iš trijų šiam ryšiui skirtų) aukcionas taip ir nepaskelbtas, nenumatyta net konkreti data, rašo „Verslo žinios“.
Ryšio antenos
Ryšio antenos / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pasak jo, siūlomi reikalavimai potencialiems pirkėjams yra tokie, kad verčia pagalvoti, ar apskritai verta jame dalyvauti.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) sako, kad aukcioną skelbs, kai bus patvirtinti 5G plėtros plano pakeitimai ir aukciono sąlygos. Projektai baigiami rengti, tačiau dėl gautų pastabų iš operatorių ir valstybės institucijų tebevyksta derinimas.

BNS primena, kad RRT vadovas Feliksas Dobrovolskis gegužės pabaigoje išsakė viltį, jog naujos kartos 5G ryšio plėtrai reikalingi dažnių aukcionai bus paskelbti dar pirmąjį šių metų pusmetį.

Jau anksčiau skelbta, kad 5G ryšio diegimas Lietuvoje susiduria su sunkumais, vienas didžiausių – derybos su Rusija dėl prioritetinės 3,5 GHz dažnių juostos atlaisvinimo.

Kai kurie operatoriai sausį BNS tarp problemų įvardijo ir tai, kad rinkoje trūksta 5G palaikančių galutinių įrenginių, įskaitant išmaniuosius telefonus ir planšetes.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką