Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 05, 10:36

Technologijų įmonė „Kongsberg“ susitarė dėl mažųjų palydovų kūrėjo „NanoAvionics“ įsigijimo

Norvegijos technologijų bendrovė „Kongsberg Defence & Aerospace“ („KONGSBERG“) sudarė susitarimą dėl Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjo „NanoAvionics“ įsigijimo. Jam įsigaliojus, Skandinavijos įmonei nuo šiol priklausys 77 proc. „NanoAvionics“ akcijų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Kongsberg“ susitarė dėl mažųjų palydovų kūrėjo „NanoAvionics“ įsigijimo
„Kongsberg“ susitarė dėl mažųjų palydovų kūrėjo „NanoAvionics“ įsigijimo / „Kongsberg“ nuotr.

„Naujieji mūsų bendražygiai „Kongsberg“ yra vienas iš labiausiai gerbiamų vardų gynybos, jūrų ir kosmoso srityje. Suvienydami su jais jėgas dar labiau sustipriname ir išplečiame savo pozicijas naujosios kosmoso erdvės sektoriuje, taip pat pranašumą plečiantis į naujas rinkas. Turime daug mus siejančių panašumų, tad tai yra puiki proga mūsų bendrovėms konsoliduoti savo patirtį ir sukurti pasaulinio lygio kosmoso bendrovę, kuri galėtų pirmauti kaip mažų palydovų misijų rangovė“, – sako „NanoAvionics“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Vytenis J.Buzas.

„Kongsberg“ iš viso įsigis 77 proc. bendrovės akcijų. Dabartinis pagrindinis Lietuvos įmonės akcininkas „AST & Science“ parduos visas turimas akcijas, o „NanoAvionics“ vadovai pasiliks 23 proc. bendrovės akcijų. Šalys bendru nutarimu įmonę įvertino 65 mln. eurų. Bendrovės „NanoAvionics“ valdymo struktūra, vadovaujama įmonės įkūrėjų – generalinio direktoriaus V.J.Buzo ir vyriausiojo komercijos vadovo Lino Sargaučio – išliks nepakitusi.

Papildomos technologijos ir rinkos pozicijos

„NanoAvionics“ mažųjų palydovų rinkoje pirmauja kaip mažųjų palydovų misijų tiekėja ir palydovų gamintoja, o „Kongsberg“ yra įsitvirtinusi erdvėlaivių posistemių, taip pat palydovinių antžeminių stočių tiekėja, tad tikimasi, kad įmonių veiklos viena kitą papildys. Be to, Lietuvos bendrovė turi klientų daugiau nei 40 šalių Azijoje, Europoje ir Amerikoje, kas prisidės prie tolesnio „Kongsberg“ pozicijos stiprinimo tiek tradicinėje kosmoso pramonėje, tiek privačių skrydžių į kosmosą segmente.

„Suvieniję jėgas, galėsime teikti klientams ekonomiškai efektyvius sprendimus ir paslaugas – nuo gamybos, integracijos iki paleidimo paslaugų, misijų valdymo ir duomenų apdorojimo. Ateityje mažųjų palydovų rinka komerciniuose, saugumo ir gynybos segmentuose didės, o „NanoAvionics“ yra sukaupusi didelę patirtį, tad tikimės glaudaus ir sklandaus bendradarbiavimo“, – sako „Kongsberg Defence & Aerospace“ prezidentas Eirikas Lie.

„NanoAvionics“ yra viena didžiausių mažuosius palydovus kuriančių įmonių pasaulyje. Šiuo metu įmonė pagamina daugiau nei 20 mažųjų palydovų per metus, o 2025 m. tikimasi šį skaičių išauginti iki 120. Šiuo metu „NanoAvionics“ 4 padaliniuose Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV dirba apie 160 darbuotojų, tačiau iki 2022 m. pabaigos planuojama komandą auginti iki 200–230 darbuotojų, o per kitus metus pasiekti ir 300. Daugiausiai darbuotojų įmonė ieško biurams Lietuvoje – neseniai persikėlė į naujas didesnes patalpas Visorių informaciniame technologijų parke.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką