Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: Alytaus miesto savivaldybė privilegijavo „Litesko“

„Litesko“ valdomas Alytaus šilumos ūkis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Litesko“ valdomas Alytaus šilumos ūkis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė bendrovės „Litesko“ apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo patvirtinta – Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė, jog Alytaus miesto savivaldybės sprendimai apribojo konkurenciją – teigiama pranešime.

Tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba 2015 m. rugsėjo 9 d. pripažino, kad savivaldybės sprendimai sukūrė skirtingas konkurencijos sąlygas ūkio subjektams, norėjusiems dalyvauti Alytaus miesto šilumos ūkio modernizavimo procese, ir pažeidė sąžiningos konkurencijos principus.

Savivaldybė 2005 m. be konkurencingos procedūros papildomam 10 metų terminui pratęsė su bendrove „Litesko“ sudarytas šilumos tinklų modernizavimo bei turto nuomos sutartis. Savivaldybė taip pat 2007 m. vienašališku sprendimu pakeitė reikalavimus dėl „Litesko“ investicijų ir turto perdavimo, privilegijavo bendrovę kitų ūkio subjektų atžvilgiu ir tokiu būdu pažeidė Konkurencijos įstatymą.

LVAT konstatavo, kad Alytaus miesto savivaldybė privalėjo savo veikloje paisyti Konkurencijos įstatymo numatyto teisinio reguliavimo ir elgtis taip, kad, įgyvendindama jai priskirtas funkcijas, priimdama teisės aktus ar kitus sprendimus, neteiktų privilegijų ir nediskriminuotų atskirų ūkio subjektų ar jų grupių, dėl ko atsirastų ar galėtų atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams.

Savivaldybė, pratęsusi šilumos tinklų modernizavimo sutartį dar papildomiems 10 metų (konkurso taisyklėse buvo numatytas 15 metų sutarties terminas be galimybės jį pratęsti) ir suteikusi galimybę pasilikti dalies investicijų nuosavybę (konkurso taisyklėse buvo numatyta, jog pasibaigus sutarčiai naujai sukurtas turtas turės būti sugrąžintas), privilegijavo vieną ūkio subjektą, t.y. „Litesko“.

informacija
LITESKO, UAB
Vadovas: Linas Samuolis Darbuotojų sk.: 75 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką