Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas atmetė dantų implantų pusgaminių įmonės ieškinį prieš Agnę Bilotaitę

Agnė Bilotaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Agnė Bilotaitė
Šaltinis: 15min
1
A A

Vilniaus apylinkės teismas atmetė dantų implantų pusgaminius gaminančios bendrovės „Trate“ ieškinį, kuriuo įmonė reikalavo, kad Seimo narė Agnė Bilotaitė paneigtų viešai išsakytus žodžius, kuriais esą padarė žalos bendrovės reputacijai. „Trate“ nurodė gerbiantys teismo sprendimą.

15min anksčiau jau rašė, kad anksčiau A.Bilotaitė buvo galimai įtraukta į dviejų konkuruojančių bendrovių tarpusavio ginčus.

Teismas padarė išvadą, kad Seimo narės išplatintas pranešimas spaudai buvo ne konstatuojamojo pobūdžio, o skelbiama tik nuomonė apie galimai egzistuojančius bendrovės „Trate“ neigiamus veiksmus. Teismas taip pat nurodė, jog kompanija „Trate“ neįrodė, kad buvo pažeista jos dalykinė reputacija.

„Tai, kad teismas įmonės ieškinį atmetė kaip nepagrįstą, tik patvirtina, kad man mesti kaltinimai neturi pagrindo. Žiniasklaidoje paviešinti faktai apie privačių įmonių ar valdiškų įstaigų viduje vykstančius neskaidrius procesus neretai tampa pagrindu pradėti ikiteisminius tyrimus. Kreiptis į teisėsaugą prašant ištirti galimą nusikalstamą veiklą ir apginti viešąjį interesą yra mano, kaip Seimo narės, teisė ir pareiga. Jeigu verslininkai mano, kad skųsdami mano ar kurio kito parlamentaro veiksmus teismui mus įbaugins, labai klysta“, – teigia A.Bilotaitė.

„Trate AG“ vadovas Sergey`us Shulezhko, 15min paklaustas, ar ketina teismo sprendimą skųsti, informavo, kad „kompanija „Trate“ gerbia teismo sprendimą ir Lietuvos įstatymus“.

Reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją pernai gegužės mėnesį parlamentarė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Trate“ vykdomos galimai neteisėtos veiklos – neteisėto vertimosi ūkine, komercine veikla, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, mokesčių vengimo.

Tuomet A.Bilotaitė išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame viešai išsakė savo įtarimus, jog dantų implantų pusfabrikačius Lietuvoje gaminanti įmonė galimai platino nesertifikuotus dantų implantus, taip sukeldama grėsmę pacientų sveikatai.

Generalinė prokuratūra netrukus pradėjo ikiteisminį tyrimą ir pavedė jo organizavimą Kauno apygardos prokuratūrai.

Netrukus po to bendrovė „Trate“ kreipėsi į teismą, reikalaudama paneigti Seimo narės viešai išsakytus teiginius. A.Bilotaitė tikino bendrovės nekaltinusi, tik prašiusi prokurorų ginti viešąjį interesą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką