Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 19d. 13:37

Teismas atmetė „Snoro“ kliento ieškinį dėl obligacijų sandorių pripažinimo negaliojančiais

Grafiti piešiniai ant banko „Snoras“ pastato
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Banko „Snoras“ pastatas

Vilniaus apygardos teismas atmetė „Snoro“ obligacijų turėtojo (ieškovo) pateiktą prašymą pripažinti negaliojančiomis obligacijų pasirašymo sutartis ir laikyti, kad lėšų sumai priklauso draudimo išmokos pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą ir remiantis Indėlių draudimo sistema.

Kaip rašoma pranešime spaudai, ieškovas pranešė Teismui, kad jis galvojo, jog „Snoras“ veikė nesąžiningai, kad bankas jį apgavo, ir todėl ieškovas manė, jog obligacijų pasirašymo sandoriams taikoma Indėlių draudimo sistema.

Nepaisant šių pareiškimų, Teismas nusprendė, jog, kadangi ieškovas investavo lėšas į produktus tikėdamasis gauti didesnę piniginę grąžą, jis žinojo ir suprato esmines sudarytų sandorių sąlygas ir su jais susijusias rizikas.

Teismas konstatavo, kad, jeigu obligacijų pasirašymo sutartyse nebuvo nurodyta, jog obligacijoms galiojo indėlių draudimo sistema, pats ieškovas turėjo atidžiai perskaityti sutartį prieš sudarydamas sandorį. Teismo nutartyje teigiama, kad tai buvo ieškovo pareiga suprasti ir įsidėmėti teisinius reikalavimus prieš pasirašant dokumentus ir sudarant sandorį. Ieškovas neatliko šių veiksmų ir todėl privalo susitaikyti su sutikimo su sandorio sąlygomis pasekmėmis.

Teismas taip pat padarė išvadą, kad Bankas, parduodamas finansinius produktus, laikėsi griežtų standartų ir pateikė klientams ir potencialiems klientams visą būtiną informaciją apie siūlomą paslaugą, taip įvykdydamas visus finansinės institucijos įsipareigojimus. Bankas bandė surinkti reikalaujamą informaciją apie ieškovo investavimo patirtį, tačiau ieškovas atsisakė pateikti šią informaciją.

Ką tai reiškia obligacijų turėtojams?

Parduodamas šiuos finansinius produktus, „Snoras“ laikėsi griežtų standartų ir klientų nesuklaidino.

Obligacijų pasirašymo sutartys yra juridinę galią turintis dokumentas, taigi bet kuris asmuo, sudarantis tokią sutartį, prieš ją pasirašydamas turėjo viską įdėmiai perskaityti.

Obligacijoms netaikoma Indėlių draudimo sistema, todėl obligacijų turėtojai lieka 4-osios eilės kreditoriais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką