-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Teismas atsisakė uždrausti Vilniaus kogeneracinei jėgainei skelbti naujus konkursus

Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) rangovėms reiškiant pretenzijas dėl, jų teigimu, nesumokėtų pinigų už atliktus darbus, teismas atsisakė laikinai uždrausti jėgainei skelbti ar vykdyti naujus konkursus, susijusius su biokuro įrenginių statyba.
Vilniaus kogeneracine jegaine ziema
Vilniaus kogeneracinė jėgainė žiemą / Asmeninio archyvo nuotr.

Vilniaus apygardos teismas praėjusį penktadienį netenkino bendrovės „Ulava“ prašymo taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti jėgainei skelbti, vykdyti ir tęsti konkursus, pirkimus ir jau sudarytas sutartis, susijusias su „Ulavos“ atliktais darbais. Įmonė siekia iš jėgainės atgauti 533 tūkst. eurų bei 6 proc. metų palūkanų.

„Ieškovė neįrodė, kad nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių pasunkėtų ar taptų neįmanomu ieškovei galimai palankaus teismo sprendimo įvykdymas. Taip pat (...) priemonių taikymas prieštarautų viešajam interesui ir nėra suderinamas su ekonomiškumo, efektyvumo ir proporcingumo principais“, – BNS pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

„Ignitis“ nuotr./Vilniaus kogeneracinė jėgainė
„Ignitis“ nuotr./Vilniaus kogeneracinė jėgainė

Nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Apeliaciniam teismui.

Sausio pabaigoje paskelbta, kad viena biokuro įrenginių rangovių bendrovė „Axis Tech“ per teismą reikalauja 5 mln. eurų skolos už atliktus, bet neapmokėtus darbus. Rangovėms atstovaujantis įmonės „Tilsta“ vadovas Gediminas Gribulis teigė, kad šešios įmonės, kurioms nesumokėta, nebemato kitos išeities po nesėkmingų pastangų susitarti taikiai.

Pasak jo, panašius ieškinius teiks ir kitos memorandumą pasirašiusios bendrovės „Tilsta“, „Montuotojas“, „Kaefer“, „Ulava“ ir „Elektrėnų energetikos remontas“. Įmonės teigia, kad joms liko nesumokėta beveik 11 mln. eurų.

Jėgainės projektą vystanti valstybės valdoma „Ignitis grupė“ teigia, kad ieškinys neturi pagrindo. Grupė pakartojo, kad generalinės rangos sutartį ji buvo pasirašiusi su dabar restruktūrizuojama Lenkijos bendrove „Rafako“ ir su ja už visus tinkamai atliktus bei priimtus darbus yra visiškai atsiskaičiusi.

„Rafako“ restruktūrizavimo planas numato, kad jos samdytos Lietuvos rangovės per penkerius metus atgautų 60 proc. skolos, lygiomis dalimis mokant kas tris mėnesius (iš viso 20 mokėjimų), o dar 20 proc. joms būtų išmokėta naujomis „Rafako“ akcijomis. Lenkijos bendrovė visiems Lietuvos statybininkams liko skolinga apie 15 mln. eurų.

Arno Strumilos / 15min nuotr./„Ignitis grupė"
Arno Strumilos / 15min nuotr./„Ignitis grupė"

„Ignitis grupė“ anksčiau BNS negalėjo pasakyti, kiek subrangovų turėjo „Rafako“, nes pagal sutartį ji esą privalėjo informuoti grupę tik apie didžiausius subrangovus, kurių buvo apie 30.

Pernai rudenį nutraukus maždaug 150 mln. eurų vertės sutartį su „Rafako“, VKJ ieškos naujo rangovo, todėl jėgainės biokuro įrenginių statyba vėluos maždaug metus ir bus baigta 2022 metų pabaigoje.

Jėgainės statyba kainuos apie 350 mln. eurų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavomis grupės lėšomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius