2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Teismas „Bitės“ prašymu sustabdė du CPO LT konkursus

Teismas telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ prašymu laikinai sustabdė du Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO LT) konkursus, kuriuos laimėjo neigiamą kainą pasiūliusi įmonė „Telia Lietuva“.
„Bitė Lietuva“
„Bitė Lietuva“ / Bendrovės nuotr.
Temos: 2 Bitė, UAB CPO LT

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė CPO LT pasirašyti sutartį su „Telia Lietuva“ dėl mobiliojo ryšio paslaugų „Sodrai“ ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui.

„Bitės“ verslo klientų segmento vadovas Aurimas Kapočius sako, kad nugalėtoju konkursuose buvo pripažintas sąlygas pažeidęs dalyvis.

„Akivaizdu, jog tai klaida ir toks konkursas negali būti tęsiamas. Taip pat labai svarbu suprasti, jog minusinės kainos siūlymas viešuosiuose pirkimuose apskritai nepriimtinas, nes užkerta kelią skaidrumui“, – pranešime sakė A.Kapočius.

„Bitė“ taip pat yra pateikusį ieškinį ir dėl CPO LT skelbto mobiliojo ryšio konkurso Lietuvos paštui. Šį konkursą laimėjo „Tele2“.

„Bitė“ tvirtina, kad pačios CPO LT taisyklės draudžia konkursuose pateikti neigiamos reikšmės kainas. Bendrovė mano, kad konkurso laimėtojai pateikė pasiūlymus išskirtinėmis sąlygomis, arba net įsilaužė į CPO LT sistemas tam, kad pateiktų neigiamą kainą ir taip laimėtų konkursą.

Anot „Bitės“, ji teismui yra pateikusi vaizdinius įrodymus, jog Lietuvos paštui skirtų mobiliojo ryšio paslaugų pirkime nebuvo galima įvesti neigiamos kainos.

Savo ruožtu „Telia Lietuvos“ verslo klientų vadovas Danielius Karpovičius pirmadienį BNS teigė, kad bendrovė irgi nepritaria neigiamų pasiūlymų praktikai.

Pasak jo, norint išvengti atvejų, kuomet laimi pasiūlymas su minusine kaina, į preliminarią sutartį reikia įtraukti ir ekonominio naudingumo bei kokybinius parametrus.

Anot „Bitės“, iki šiol per pastaruosius aštuonerius metus daugiau nei 2,5 tūkst. CPO LT konkursų nelaimėjo nė vienas pasiūlymas su neigiama kaina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką