Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas iš oligarcho Vladimiro Jevtušenkovo atima „Bašneft“ naftos kompaniją

Darbuotojas „Bašneft“ gamykloje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Darbuotojas „Bašneft“ gamykloje
Šaltinis: 15min
0
A A

Maskvos arbitražo teismas ketvirtadienį visiškai patenkino Rusijos generalinės prokuratūros iškeltą ieškinį dėl pretenzijų vieno turtingiausių Rusijos žmonių Vladimiro Jevtušenkovo įmonei „Sistema“. Šios įmonės įsigytos naftos koncerno „Bašneft“ akcijos grįš valstybės žinion.

Priimtas teismo sprendimas įsigalios po mėnesio.

Bendrovių „Sistema“ ir „Bašneft“ atstovai rusiškai žurnalo „Forbes“ versijai atsisakė komentuoti, ar apskųs tokį sprendimą.

Bendrovių „Sistema“ ir „Bašneft“ atstovai rusiškai žurnalo „Forbes“ versijai atsisakė komentuoti, ar apskųs tokį sprendimą.

Anksčiau trečiadienį per teismo procesą Maskvoje „Sistema“ peradresavo Rusijos generalinės prokuratūros pretenzijas dėl „Bašneft“ akcijų įsigijimo Baškirijos valdžiai, kuri sutiko su naftos įmonės privatizacija.

„Jeigu Generalinė prokuratūra mano, kad akcijų pardavimas Baškirijos vyriausybės sprendimu paskatino nuostolius, tegul iš jos ir reikalauja nuostolių atlyginimo“, – sakė „Sistema“ advokatas teismo posėdyje. Bendrovės atstovas taip pat mano, kad šiam sandoriui turi būti taikomas senaties terminas. Tiesa, Rusijos prokuratūra su tuo nėra linkusi sutikti.

Baškirija iš tiesų įstatymiškai buvo leidusi energetikos komplekso privatizaciją. Tačiau „Sistema“, jos advokato teigimu, įsigijo ne tik akcijas, kurias leido Baškirijos valdžia, bet ir tas, kurios priklausė fiziniams asmenims.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Jevtušenkovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Jevtušenkovas

Dėl to „Sistema“ advokatai teigia, kad Generalinė prokuratūra negali reikalauti 71 proc. „Bašneft“ akcijų grąžinimo. Be to, teigiama, kad „Bašneft“ akcijos niekada anksčiau nepriklausė Rusijos valstybei.

Be to, teigiama, kad „Bašneft“ akcijos niekada anksčiau nepriklausė Rusijos valstybei.

Rusijos generalinė prokuratūra, atvirkščiai, reikalavo patenkinti jos iškeltą ieškinį ir teigė, kad sprendimą dėl „Bašneft“ privatizacijos priėmė tam įgaliojimų neturintys asmenys, o pati Baškirijos valdžia dėl naftos įmonės privatizacijos negavo Rusijos federalinės valdžios leidimo.

V.Jevtušenkovui priklausančios „Bašneft“ akcijos Maskvos arbitražo teismo sprendimu buvo areštuotos rugsėjo 25 d. Rusijos generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą ir paprašė bendrovei „Sistema“ priklausančių „Bašneft“ akcijų grąžinimo valstybei dėl per įmonės privatizaciją padarytų pažeidimų.

Šiuo metu V.Jevtušenkovas, kuris iki šiol visuomet buvo lojalus Kremliui, laikomas namų arešte. Jam iškelti kaltinimai pinigų plovimu.

Temos Maskva, Rusija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką