Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas „Kauno grūdus” įpareigojo grąžinti visas „Vievio paukštyno” akcijas

„Vievio paukštyno“ darbuotojai
Petro Maluko nuotr. / „Vievio paukštyno“ darbuotojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Apeliacinis teismas priėmė nutartį, kuria paliko galioti Vilniaus apygardos teismo argumentus, kurie sako, kad bendrovės „Kauno grūdai” per statytinius įsigytos „Vievio paukštyno” akcijos buvo apsimestinis sandoris, siekiant išvengti būtinybės kreiptis į Konkurencijos tarybą dėl leidimo įvykdyti koncentraciją gavimo, penktadienį buvo pranešta spaudai.

Apsimestiniu laikomas sandoris, sudarytas kitam sandoriui pridengti. Tokiu atveju dėl to paties dalyko sudaromi du susitarimai: išorinis, neatspindintis tikrųjų šalių ketinimų, ir kitas – atspindintis tikrąją šalių valią, tačiau neviešinamas. Apsimestiniu laikomas ir toks sandoris, kuris sudaromas ne su tikrąja sandorio šalimi, o su statytiniu.

Teismas nustatė, kad „Kauno grūdai“ perėmė faktinę „Vievio paukštyno“ kontrolę iš karto po ginčijamų sandorių sudarymo. Be to, po akcijų įsigijimo „Vievio paukštynas“ su „Kauno grūdais“ sudarė eilę būtent  „Kauno grūdams“ naudingų (mažinant įsipareigojimus būtent šiam kreditoriui) sandorių.

Lietuvos Respublikos Konkurencijos įstatymas už koncentracijos įgyvendinimą be Konkurencijos tarybos leidimo numato baudą iki 10 procentų ūkio subjekto metinių pajamų.

informacija
KAUNO GRŪDAI, AB
Vadovas: Tautvydas Barštys Darbuotojų sk.: 942 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką