Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 5d. 18:04 , Atnaujinta: 2016 balandžio 5d. 18:43

Teismas nesustabdė Žilvino Marcinkevičiaus akcijų pardavimo sandorio

Žilvinas Marcinkevičius, pasitraukdamas iš „VP grupės“, veikiausiai įžiebė plačią šypseną Nerijaus Numavičiaus veide
„VP grupės“, Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Žilvinas Marcinkevičius, Nerijus Numavičius

Didžiausios Lietuvoje verslo grupės „Vilniaus prekyba“ smulkusis akcininkas Žilvinas Marcinkevičius galės parduoti maždaug 15 proc. jo valdomus grupės įmonių akcijų paketus pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamai bendrovei „Bertona Holdings Limited“.

Vilniaus apygardos teismas antradienį atmetė JAV gyvenančio buvusio „Vilniaus prekybos“ akcininko Julius Numavičiaus prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti sudaryti akcijų pirkimo-pardavimo sandorį, kol teisme bus išnagrinėtas kito „Vilniaus prekybos“ smulkiojo akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus ieškinys dėl sandorių, kuriais N.Numavičius perėmė savo brolių Juliaus ir Vlado Numavičių akcijas ir taip įgijo grupės kontrolę, anuliavimo ir restitucijos.

„Byloje dėl Žilvinui Marcinkevičiui priklausančių akcijų nėra jokio ginčo, iš esmės pareikšti Mindaugo Marcinkevičiaus ieškinio reikalavimai yra nesusiję su Žilvinui Marcinkevičiui priklausančiomis akcijomis (....) Teismo vertinimu, pritaikius Juliaus Numavičiaus prašomas laikinąsias apsaugos priemones, kurios nėra susijusios su ieškinyje pareikštais reikalavimais, būtų pažeisti ekonomiškumo ir proporcingumo principai“, – rašoma VAT nutartyje.

Teismas taip pat pažymėjo, kad J.Numavičius anksčiau jau pats buvo kreipęsis į teismą ir ginčijo su N.Numavičiumi sudarytus sandorius, tačiau vėliau savo reikalavimų atsisakė ir bylos buvo nutrauktos. Taip pat nurodoma, kad šioje byloje anksčiau pateiktame atsiliepime J.Numavičius neprašė taikyti restitucijos ir paprašė teismo bylą išspręsti savo nuožiūra.

„Teismas vertina, kad Juliaus Numavičiaus teisinė pozicija civilinėje byloje yra nenuosekli, prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių nesuderinamas su aukščiau paminėta jo teisine pozicija byloje“, – teigiama VAT nutartyje.

Tikėtina, kad net apskundus VAT sprendimą, sustabdyti sandorio nepavyks.

N.Numavičiaus advokatė Olga Petroševičienė BNS sakė teigiamai vertinanti teismo sprendimą.

„Buvome teisūs teigdami, kad pagrindo stabdyti sandorį nėra. Liekame prie pozicijos, kad tai buvo dar vienas bandymas trukdyti protingų žmonių žingsnius“, – BNS sakė OPetroševičienė.

Kaip 15min rašė antradienio ryte, į teismą prašydami sustabdyti sandorį kreipėsi ne tik su N.Numavičiumi kariaujantys smulkieji akcininkai Mindaugas ir Gintaras Marcinkevičiai, bet ir brolis Julius bei tėvas Vladislovas Numavičiai.

Smulkiesiems akcininkams daug klausimų sukėlė sandorio suma ir kitos sutarties sudarymo aplinkybės. Pasak jų, 169 mln. eurų suma, apie kurią buvo skelbiama viešojoje erdvėje, yra gerokai mažiau nei buhalterinė Ž.Marcinkevičiaus valdomų įmonių akcijų vertė.

VAT sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. J.Numavičius BNS sakė kol kas nežinantis, ar pasinaudos šia galimybe.

„Nežinau, man reikia pasitarti su teisininkais, įvertinti teismo argumentus. Sprendimo kol kas dar nesu priėmęs“, – BNS telefonu teigė JAV gyvenantis J.Numavičius.

Ž.Marcinkevičius ir „Bertona Holdings Limited“ sandorį planuoja baigti iki balandžio 11 dienos, todėl tikėtina, kad net apskundus VAT sprendimą, sustabdyti sandorio nepavyks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką