Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 5d. 17:20

Teismas: „Pieno žvaigždės“ Lukšių pieninei turi sumokėti 15 tūkst. eurų

„Pieno žvaigždžių" pieno gamyba
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Pieno žvaigždės“

Viena didžiausių pieno perdirbimo įmonių „Pieno žvaigždės“ už „Marijampolės pieno konservų“ valdomos Lukšių pieninės sūrio „Liliputas“ prekės ženklo naudojimą turi atlyginti 14,7 tūkst. eurų turtinės žalos bei sumokėti palūkanas, nusprendė teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas rugpjūčio 1 dieną atmetė „Pieno žvaigždžių“ skundą – bendrovė prašė panaikinti Vilniaus apygardos teismo pernai gegužę priimto sprendimo dalį dėl 14,7 tūkst. eurų (plius 6 proc. metinių palūkanų iki sprendimo visiško įvykdymo) dėl turtinės žalos atlyginimo bei priimti naują sprendimą – atmesti Lukšių pieninės reikalavimą atlyginti žalą.

„Pieno žvaigždžių“ vertinimu, Lukšių pieninė netinkamai apskaičiavo „Pieno žvaigždžių“ gautą naudą, pastaroji taip pat abejojo metinio pelningumo apskaičiavimu, į kurį atsižvelgta nustatant žalą.

Tačiau teismo teigimu, „Pieno žvaigždės“ nepateikė duomenų apie kiekius, išlaidas bei pajamas iš sūrio, dėl kurio kilo ginčas. Be to, „Pieno žvaigždės“ neteisingai skaičiavo vidutinį metinį pelną – jis apskaičiuotas pagal visas 2013-2014 metų veiklos išlaidas, o ne pagal sūrio gamybos ir pakavimo išlaidas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukšių pieninė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukšių pieninė

Ginčas kilo dėl „Pieno žvaigždžių“ sūrio „Liliput“, pardavinėto Rusijoje iki jos paskelbto embargo 2014 metų vasarą.

Vilniaus apygardos teismas pernai gegužę nusprendė, jog „Pieno žvaigždės“ neturi teisės naudoti „Liliput“ ar į jį panašaus prekės ženklo be jos savininkės leidimo nei Lietuvoje, nei užsienyje, nes jis yra Lukšių pieninės nuosavybė.

Lukšių pieninė teismui skundėsi, jog „Pieno žvaigždės“ Rusijoje neteisėtai naudojo sūrio „Liliput“ ženklą, parašytą kirilica, o Lukšių pieninė Lietuvoje ir užsienyje parduoda sūrį „Liliputas“.

Jurbarko rajono Lukšių pieninė EK nuo 2011 metų stengėsi įrodyti, kad sūris „Liliputas“ yra vienintelis ir išskirtinis.

Savo ruožtu „Pieno žvaigždės“ tvirtino, jog Lukšių pieninė negalėjo kreiptis į teismą, nes „Liliput“ pavadinimas buvo naudojamas 2013 metais, o ne tuo metu, kai bendrovė kreipėsi į teismą. Be to, „Pieno žvaigždės“ negavo jokių skundų iš Lukšių pieninės dėl pavadinimo naudojimo.

2015 metais Lukšių pieninės sūrį „Liliputas“ Europos Komisija (EK) įtraukė į saugomų produktų sąrašą.

Jurbarko rajono Lukšių pieninė EK nuo 2011 metų stengėsi įrodyti, kad sūris „Liliputas“ yra vienintelis ir išskirtinis, nes jam būdingas savybes suteikia Belvederio sūrinės rūsyje, kur jis nokinamas, natūraliai augantis unikalus mikroskopinis grybas. Nedideli, 0,5 kilogramo sūriai čia gaminami nuo 1958 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:11
01:22
01:02

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką