Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 03, 13:14

Teismas: Smiltynės perkėlos katamarano pirkimo konkursas turi būti nutrauktas

Valstybės valdomos bendrovės Smiltynės perkėla skelbtas katamarano, plauksiančio iš Klaipėdos į Nidą, pirkimo konkursas vyko neskaidriai, todėl turi būti nutrauktas, nutarė teismas.
Apkrautas keltas
Apkrautas keltas / Neringos gyventojų nuotr.

Klaipėdos apygardos teismas rugsėjo 2 dieną tenkino konkurso dalyvės Lietuvos įmonės „SIDC LT“ prašymą panaikinti Smiltynės perkėlos sprendimą atmesti jos pasiūlymą. Be to, teismas paliko galioti gegužę pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones – konkursas lieka sustabdytas.

Smiltynės perkėlos laikinasis vadovas Mindaugas Čiakas BNS teigė, kad įmonės advokatai su teismo sprendimu dar nesupažindino, todėl jis negali komentuoti, ar įmonė skųs sprendimą.

„SIDC LT“ teisme teigė, kad bendrovės pasiūlymas buvo atmestas kaip neatitinkantis sąlygų, nors Smiltynės perkėla nepaaiškino, kokių konkrečiai.

Ieškinį pateikusi bendrovė taip pat pabrėžė, kad Susisiekimo ministerijos atliktas auditas parodė, jog Smiltynės perkėlos Viešųjų pirkimų skyriaus darbuotojai galėjo patirti psichologinį ir fizinį spaudimą ir proteguoti tam tikrus tiekėjus.

Tuo metu Smiltynės perkėla gynėsi, kad „SIDC LT“ teikia klaidinančius argumentus ir tikino, jog „SIDC LT“ esą nepaaiškino savo pasiūlymo.

Teismas vertino, kad buvo nustatyti nepagrįsti, pertekliniai, konkurenciją ribojantys reikalavimai tiekėjams.

Be to, teismas rėmėsi už viešuosius pirkimus atsakingos Smiltynės perkėlos darbuotojos liudijimu – ji teisme teigė, kad buvęs įmonės direktorius Darius Butvydas liepė atmesti „SIDC LT“ pasiūlymą, nors jis atitiko reikalavimus.

Anot teismo, pagrindo netikėti liudytojos paaiškinimu nėra, nes tai, jog Smiltynės perkėlos darbuotojai patyrė psichologinį spaudimą, patvirtina ir auditas.

„Viešųjų pirkimų tarnybos išvada, liudytojos paaiškinimai leidžia daryti išvadą, kad ginčijamas pirkimas vyko neskaidriai ir atsakovė (Smiltynės perkėla – BNS) protegavo tam tikrus tiekėjus“, – rašoma teismo nutartyje.

Ministerijos audito išvadose teigiama, jog katamarano konkursą turėjo laimėti Ispanijos bendrovė „Rodman Polyships“, su kuria buvo sudarytas neoficialus susitarimas. Tuometinis įmonės vadovas D.Butvydas ir technikos ir saugios laivybos direktorius M.Čiakas įmonėje „Rodman Polyships“ lankėsi du kartus.

J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Bendrovės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Darius Butvydas
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Bendrovės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Darius Butvydas

Be to, audito metu nustatyta, kad D.Butvydas netinkamai elgėsi su darbuotojais – konfliktavo su pavaldiniais, o tai blogino atmosferą visoje įmonėje.

Smiltynės perkėla tikėjosi reisą iš Klaipėdos į Nidą atnaujinti nuo 2020 metų sezono pradžios.

Senasis laivas „Smiltynė“, pagamintas prieš beveik du dešimtmečius, nebeatitiko nei klientų, nei įmonės poreikių, jis neplaukioja nuo 2018 metų.

Naujo katamarano uždarame salone turėtų būti bent 160 vietų, o visame laive – iki 250 keleivių. Laivas turėtų būti dviejų denių, viršutinis atviras, skirtas apžvalgai. Laive taip pat turėtų tilpti bent 60 dviračių.

Naujuoju laivu į Nidą vienu metu galėtų persikelti beveik dvigubai daugiau keleivių nei senuoju katamaranu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką