2017 01 04, 10:10

Teisme pradėtos svarstyti „AS Eesti meedia“ pretenzijos Konkurencijos tarybai

Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme pradėtas nagrinėti Estijos bendrovės „AS Eesti meedia“, valdančios ir portalą 15min, skundas dėl Konkurencijos tarybos sprendimo. Teisinis ginčas kilo dėl skelbimų portalus valdančių įmonių koncentracijos.
„Eesti meedia“ ir Konkurencijos tarybos byla Vilniaus apygardos administraciniame teisme
„Eesti meedia“ ir Konkurencijos tarybos byla Vilniaus apygardos administraciniame teisme / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Teismo posėdis uždaras. Nei „AS Eesti meedia“, nei Konkurencijos tarybos atstovai prieš posėdį situacijos nekomentavo nurodę, kad tam neturi įgaliojimų.

2014 m. „Eesti Meedia Group“ įsigijo bendrovę „AllePal“, kuri Lietuvoje valdė UAB „Diginet LT“. Šiai įmonei priklausė skelbimų portalai skelbiu.lt, aruodas.lt, autogidas.lt ir kiti.

„Eesti Meedia Group“ tuo metu valdė 92 proc. bendrovės UAB „Plius“ akcijų. Šiai priklausė skelbimų portalai plius.lt, domoplius.lt, autoplius.lt ir kiti.

Konkurencijos taryba
Konkurencijos taryba

Pagal Konkurencijos įstatymą Konkurencijos tarybai apie numatomus bendrovių susijungimo sandorius privaloma pranešti bei leidimą gauti, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės kaip 14,5 mln. eurų ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės nei 1,5 mln. eurų.

Remdamasi šia įstatymų nuostata „Eesti Meedia Group“ Konkurencijos tarybos leidimo įsigyti „AllePal“ neprašė, tačiau kilus įtarimų, jog šiuo sandoriu galėjo būti sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis ar apribota konkurencija, Konkurencijos taryba savo iniciatyva įpareigojo bendroves pateikti pranešimą dėl koncentracijos.

Išnagrinėjusi pranešimą, Konkurencijos taryba nustatė, kad bendrovių susijungimas panaikino buvusią konkurenciją tarp skelbimų portalų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šarūnas Keserauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Konkurencijos tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas

Toks sprendimas priimtas nepaisant to, kad „Eesti Meedia Group“ atskyrė ir pardavė dalį savo valdyto klasifikuotų skelbimų verslo. 2016 m. balandžio 26 d. tretiesiems asmenims buvo parduota UAB „Vertikali medija“.

Konkurencijos taryba savo sprendimą iš esmės nenagrinėti šios aplinkybės grindė aplinkybe, kad koncentracijos dalyviai duomenis apie svetainių valdymo pasikeitimus pateikė likus šešioms darbo dienoms iki koncentracijos nagrinėjimo termino pabaigos.

Konkurencijos taryba nurodė, kad neturėjo galimybės surinkti reikiamų duomenų ir įvertinti, ar UAB „Vertikali medija“ akcijų pardavimas pašalino Konkurencijos tarybos nustatytas konkurencijos problemas, todėl „AS Eesti Meedia“ prašymo nutraukti koncentracijos nagrinėjimą netenkino.

„AS Eesti Meedia“ kreipėsi į teismą skųsdama tokį Konkurencijos tarybos sprendimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką