Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 4d. 09:01 , Atnaujinta: 2013 sausio 4d. 15:32

Teismo prašoma įpareigoti Tautvydą Barštį supirkti „Kauno grūdų“ akcijas

Tautvydas Barštys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Tautvydas Barštys
Investuotojų asociacija kreipėsi į teismą prašydama pripažinti, kad „Kauno grūdų“ kontrolę perėmęs Tautvydas Barštys bei kiti įmonės valdybos nariai privalo supirkti akcijas iš smulkiųjų akcininkų.

Ieškinys Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui pateiktas 2012 metų pabaigoje.

„Visiems žinoma, kad T.Barštys yra tikrasis „Kauno grūdų“ šeimininkas. Tačiau perėmęs „Kauno grūdų“ kontrolę šis verslininkas nepasiūlė parduoti akcijas ir smulkiesiems akcininkams, ilgus metus negaunantiems dividendų“, – pranešime spaudai cituojamas Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius, kuris taip pat yra ieškovas byloje.

„Kauno grūdų“ kontrolę T.Barštys įgijo 2005 metų kovą, kai kartu su kitais įmonės valdybos nariais bei jų sutuoktiniais valdė 40,07 proc. „Kauno grūdų“ akcijų. Tuo metu galiojęs Vertybinių popierių įstatymas numatė, kad kartu veikiantys asmenys, įsigiję daugiau kaip 40 proc. įmonės kapitalo, privalo pateikti oficialųjį pasiūlymą likusioms akcijoms supirkti.

„Tai, kad T.Barštys ir su juo kartu veikiantys asmenys turėjo „Kauno grūdų“ kontrolę, raštu yra patvirtinusi ir Vertybinių popierių komisija, kurios teises yra perėmęs Lietuvos bankas“, – sakė T.Pilipavičius.

Pasak jo, pasiūlymo supirkti akcijas laukia šimtai smulkiųjų „Kauno grūdų“ akcininkų.

2011 metų pabaigoje „Kauno grūdų“ grupės konsoliduotas nuosavas kapitalas siekė 276 mln. litų. „Kauno grūdų“ grupės apyvarta siekė 1,2 mlrd. litų, o grynasis pelnas – 28,6 mln. litų.

„Smulkieji akcininkai, stebėdami Lietuvos verslo sėkmės istoriją, apie dividendus kol kas gali tik svajoti“, – sakė T.Pilipavičius.

Anksčiau bylas dėl privalomojo akcijų supirkimo yra pralaimėjusi bendrovė „Panevėžio keliai“, jau pateikusi pasiūlymus supirkti Panevėžio statybos tresto, „Ukmergės kelių“ ir „Aukštaitijos trakto“ akcijas. Pagrindinis „Lino“ akcininkas Ramūnas Lenčiauskas, pralaimėjęs ginčus su Lietuvos banku dėl akcijų supirkimo, oficialųjį pasiūlymą akcijoms supirkti pateikti vis dar delsia.

Papildyta 15.32 val. T. Barštys svarsto galimybę supirkti akcijas iš smulkiųjų akcininkų.

T.Barštys BNS patvirtino, kad dėl to gali būti apsispręsta artimiausiu metu.

„Svarstome, yra planai, vertiname situaciją ir priimsime sprendimą artimiausiu metu“, - BNS sakė T.Barštys.

Jis nesutiko atskleisti, kiek šiuo metu valdo „Kauno grūdų“akcijų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką