Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tele-3“ įspėta už laidą „Grožio architektai“, „Lietuvos ryto“ televizija – už „Nusikaltimas ir bausmė“

Linas Ryškus
Renginio organizatorių nuotr. / Linas Ryškus, Lietuvos ryto TV vadovas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį įspėjo Švedijos koncerno MTG valdomą bendrovę „Tele-3“ ir „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės valdomą „Lietuvos ryto“ televiziją už įstatymų pažeidimus.

Komisija pranešė, kad bendrovei „Tele-3“ pareiškė įspėjimą už televizijos programoje „Grožio architektai“ padarytus įstatymo pažeidimus. Komisija nustatė, kad „TV3“ programoje „Grožio architektai“, transliuotoje 2013 metų lapkričio 10 ir 17 dienomis neigiamų socialinių reiškinių kontekste parodė filmuotą medžiagą apie šios programos dalyvės nepilnamečius vaikus, iš kurios buvo galima nustatyti jų asmens tapatybę.

„Lietuvos ryto“ televizija įspėta už programoje „Lietuvos rytas.tv“ 2013 metų lapkričio 4 ir 11 dienomis transliuotoje programoje „Nusikaltimas ir bausmė“ padarytus įstatymo pažeidimus.

Anot komisijos bendrovė transliavo jokiu indeksu nepažymėtą programą, kurioje buvo pasakojama apie tai, kaip Alma Bružaitė nužudė savo vaikus, buvo skleidžiama baimę ir siaubą sukelianti informacija apie įvykdytą nusikaltimą bei rodomos šio nusikaltimo rekonstrukcijos, paskleista nuo nusikaltimo nukentėjusių ir likusių gyvų nepilnamečių interesus pažeidžianti informacija, pagal kurią buvo galima nustatyti jų asmens tapatybę.

Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas draudžia skleisti neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančią informaciją, kai neigiamų socialinių reiškinių kontekste pateikiamos nepilnamečių nuotraukos ir filmuota medžiaga apie juos leidžia nustatyti asmens tapatybę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką