Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 1d. 10:20 , atnaujinta: 2017 vasario 1d. 10:50

„Telia Lietuva“ pažėrė naujienų: kuria hibridinį internetą ir belaidę televiziją, ieško 100 darbuotojų

Andrius Šemeškevičius, Kęstutis Šliužas ir Norbertas Žioba
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Andrius Šemeškevičius, Kęstutis Šliužas ir Norbertas Žioba

TEO ir „Omnitel“ nelieka – nuo vasario pirmos šios bendrovės sujungtos į vieną ir vadinasi „Telia Lietuva“. Naujos įmonės vadovai atskleidė, kad planuoja daug naujovių.

2017 m. vasario 1 d. TEO, „Omnitel“ ir „Baltic Data Center“ tapo viena įmone – „Telia Lietuva“. Bendrovė iš vienų rankų teiks telekomunikacijų, IT ir TV paslaugas. Nuo trečiadienio ryto įvairiuose interneto portaluose jau mirga bendrovės reklamos, skelbiančios apie pokyčius.

„Telia Lietuva“ Andrius Šemeškevičius gyrėsi, kad „Telia Lietuva“ netrukus rinkai pristatys naują paslaugą – hibridinį internetą.

„Lietuva yra graži šalis, bet ne visur pasiekia šviesolaidis internetas. Varinį tinklą ir mobilųjį tinklą sujungsim į vietą. Esame tretieji pasaulyje, kurie šią paslaugą paleidžia į rinką. Tikiuosi, kad ši paslauga bus populiari rinkoje“, – A.Šemeškevičius aiškino, kad, sujungus laidinio ir mobilaus interneto privalumus, interneto greitis ir kokybė vartotojus tenkins kur kas labiau.

Vartotojams netrukus bus pasiūlyta belaidė televizija.

„Verslui šis hibridinis internetas yra labai svarbus. Įmonei reikia pralaidumo, mes tą garantuosime“, – sakė A.Šemeškevičius.

Jis taip pat pasakojo, kad laukia ir kiti pokyčiai, tarkime, išmanioji televizija bus belaidė.

„Viskas jau netrukus. Prie to dirbame, bet tai yra artimiau nei 5G“, – pridūrė jis.

Anksčiausiai belaidės išmaniosios televizijos galima tikėtis 2018 metais.

„Telia Lietuva“ vadovas Kęstutis Šliužas džiaugėsi, kad bendrovė iš vienų rankų teiks įvairias paslaugas tiek gyventojams, tiek verslui.

„Verslui, žmonėms reikia, kad viskas veiktų visur, kur jie bebūtų. Mes norime perduoti raiškų vaizdą realiu laiku, verslas kalba apie pramonės revoliuciją 4.0. Tai realybei įgalinti reikalingi milžiniški greičiai. Smagu, kad turime patį pažangiausią 4G tinklą, pati pažangiausią šviesolaidinį tinklą“, – kalbėjo K.Šliužas.

Verslui bus pristatyta ir „Telia Cloud“ paslauga – įmonėms ji neva bus patraukli dėl to, kad nereikėtų investuoti į savo infrastruktūros kūrimą.

„Tai yra alternatyva verslui neinvestuoti į nuosavą infrastruktūrą, o naudotis tuo storage (talpa), kokia yra realiu laiku jiems reikalinga. Vidutinis, stambesnis verslas tikrai turi tokią aktualią problemą, kadangi reikia investuoti į infrastruktūrą, ją prižiūrėti“, – kalbėjo K.Šliužas.

Bendrų planų nėra

K.Šliužo teigimu, kol kas „Telia“ planų, kurie jungtų ir TEO, ir „Omnitel“ paslaugas, nesiūlo.

„Tokio kombinuoto plano neturime. Kadangi ryte tapome bendra kompanija, mūsų neriboja keitimosi klientų duomenimis apribojimai. Tai pradėsime žiūrėti, ką mes ten matome, ir čia bus mūsų atspirties taškas mūsų bendriems planams“, – sakė K.Šliužas.

Naujų planų sukūrimas kol kas, jo teigimu, nėra prioritetas.

Ieško specialistų

Jis taip pat atskleidė, kad įmonėje yra apie 100 laisvų darbo vietų.

„Turbūt susiduriame su tomis pačiomis problemomis kovoje dėl talentų rinkoje, kaip ir visi kiti“, – sakė K.Šliužas.

Bendrovė ieško IT specialistų – tiek tinklo, tiek duomenų bazių valdymui, programavimui. Būtent programuotojų rasti yra sunkiausia.

„Rinka yra labai įkaitusi“, – aiškino už personalą atsakingas įmonės darbuotojas.

„Esam tie, kuriems sekasi geriau nei vidutiniškai“, – pridūrė jis. Daug pasiūlymų įmonė turi ir pradedantiesiems darbuotojams, studentams, taip pat siūlomos praktikos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką