Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 28d. 10:00 , atnaujinta: 2013 vasario 28d. 11:30

„Teo LT“ įtariama dokumento klastojimu

TEO LT centrinė būstinė
TEO nuotr. / TEO LT

Generalinę prokuratūrą (GP) pasiekė skundas, kuriame Viešųjų pirkimų tarnyba kaltina bendrovę „Teo LT“ dokumento klastojimu ir prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galbūt nusikalstamos veikos, rašo „Lietuvos žinios“.

2012 metų lapkričio 15 dieną VPT elektroninėmis priemonėmis per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą paskelbė viešąjį pirkimą „Kompiuterių tinklo ugniasienių įsigijimas ir susijusių paslaugų pirkimas“. Viena pirkimo sąlygų reikalavo, kad „tiekėjas turi būti siūlomų prekių gamintojas arba turi būti įgaliotas prekes parduoti“.

Viešųjų pirkimų komisijai kilo įtarimų, ar „Teo LT“ pateikta tarptautinės ugniasienių gamintojos „Fortinet Inc.“ vadovo Suomijai ir Baltijos šalims Francko Bernardo pasirašyta pažyma yra suklastota. Elektroniniu paštu buvo kreiptasi į „Fortinet Inc.“ atstovą, kuris teigė, kad antra pažyma „nėra jo pasirašyta“. VPT dėl dokumento galimo suklastojimo ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Kompanija nurodo, kad šiam konkursui dokumentus rengę keli „Teo LT“ darbuotojai savavališkai pateikė galimai tikrovės neatitinkantį dokumentą ir tuo pažeidė įmonėje galiojančią tvarką bei veiklos principus. Vidinio tyrimo metu nustatyta, kad darbuotojai šį dokumentą pateikė be įmonės vadovų žinios.

„TEO netoleruoja bet kokio pobūdžio neskaidrios veiklos apraiškų. Todėl bendrovės vadovams sužinojus, jog konkurse buvo pateiktas tikrovės galbūt neatitinkantis dokumentas, bendrovė savo paraišką atsiėmė. Taip pat nedelsiant buvo pradėtas vidinis tyrimas, po kurio dokumentą pateikusių darbuotojų atžvilgiu buvo imtasi atitinkamų teisinių priemonių“, – aiškino „Teo LT“ atstovas Antanas Bubnelis.

Jis pridūrė, kad bendrovė yra pasirengusi bendradarbiauti su šalies teisėsaugos institucijomis.

Arūno Šikštos atsistatydinimas iš TEO generalinio direktoriaus pareigų nėra susijęs su šiuo konkursu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką