Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TEO pelnas per tris šių metų ketvirčius – 99,4 mln. litų

TEO LT
TEO LT
Šaltinis: 15min
0
A A

Telekomunikacijų ir IT paslaugas teikiančios bendrovės TEO šių metų trijų ketvirčių pajamos sudarė 513,9 mln. litų, o grynasis pelnas – 99,4 mln. litų. Trečiasis metų ketvirtis pasižymėjo itin sparčiu išmaniosios televizijos ir šviesolaidinio interneto klientų skaičiaus augimu. Vasarą įgyvendinti organizacijos struktūros pokyčiai leido didinti veiklos efektyvumą.

TEO išmaniosios (IPTV) televizijos klientų skaičius trečiąjį ketvirtį didėjo sparčiausiai per pastaruosius dvejus metus ir pasiekė 123,9 tūkstančio. Vien per šį laikotarpį šios paslaugos naudotojų skaičius išaugo 7,5 tūkst., o per pastaruosius dvylika mėnesių – daugiau nei penktadaliu. Klientų skaičiaus augimą lėmė jos atnaujinimas ir valdymo supaprastinimas metų pradžioje, o nuo liepos išmaniosios televizijos klientai gali savo TV ekranuose peržiūrėti internetu įkeltus vaizdo ar garso įrašus bei nuotraukas.

Sparčiai augo ir TEO šviesolaidinio interneto klientų skaičius – per metus jų padaugėjo 11,5 proc. – iki 193,8 tūkstančio. Galimybes naudotis nuolat plečiamu TEO šviesolaidinio interneto tinklu turi jau maždaug du trečdaliai šalies gyventojų. Paslaugos „TEO Wi-Fi“ klientų skaičius per pastaruosius 12 mėnesių išaugo beveik dvigubai ir pasiekė 126 tūkstančius.Šiemet pradėta TEO efektyvumo didinimo programa ir įdiegti struktūros pokyčiai lėmė reikšmingai sumažėjusias veiklos sąnaudas. 2014 metų trijų ketvirčių bendros veiklos sąnaudos, neįskaičiavus vienkartinių sąnaudų, mažėjo 4,6 proc., o EBITDA marža išliko aukšta ir sudarė 42,6 procento.

Praėjusiais metais TEO trijų ketvirčių pajamos buvo 541,8 mln. litų, o grynasis pelnas – 118,2 mln. litų. Poveikį šių metų pajamoms, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, turėjo mažėjančios pajamos iš balso telefonijos. Šių paslaugų grupės dalis bendrose pajamose per tris metų ketvirčius sudarė jau tik maždaug 40 procentų.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, TEO rinkos dalis, vertinant pajamas iš interneto prieigos paslaugų, 2014 metų antrąjį ketvirtį buvo 44 proc., o iš mokamos skaitmeninės televizijos paslaugų – 42,5 procento. TEO rinkos dalis pagal pajamas iš fiksuotojo telefono ryšio paslaugų antrąjį 2014 metų ketvirtį sudarė 94 procentus.

TEO per devynis šių metų mėnesius investicijoms skyrė 62 mln. litų. Daugiausia ji investavo į pagrindinį ir naujos kartos šviesolaidinės prieigos tinklus – 56 mln. litų, informacinėms sistemoms plėtoti skirti beveik 4 mln. litų.

informacija
TELIA LIETUVA, AB
Vadovas: Kęstutis Šliužas Darbuotojų sk.: 2225 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką