Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 12d. 07:59

Lietuviai graibsto prabangius prekės ženklus: neįpirkę „Gucci“ prašo bent klastotės

Bylos įkalčiai
Kauno apskrities policijos nuotr. / Lietuviai graibsto prabangius prekės ženklus: neįpirkę „Gucci“ prašo bent klastotės

Prabangių prekės ženklų prekių paklausa auga tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Mūsų pirkėjai taip myli tokius ženklus kaip „Gucci“, kad noriai ieško ir perka net ir klastotes. „Galbūt žinote patikimų puslapių, kuriuose būtų prekiaujama firminiais batukais („Calvin Klein“, „Louis Vuitton“, „Michael Kors“, „Guess“, „Gucci“)? Padielka, ar ne, nesvarbu“, – feisbuke rašo viena pirkėja.

Paklausa tik auga

Rinkodaros ir vertinimo specialistų įmonė „Interbrand“ paskelbė tradicinį brangiausių planetoje prekinių ženklų sąrašą. Jis parodė, kad nuo 2017 metų prabangios mados ir aksesuarų sektorius padidėjo 42 proc.

Per metus labiausiai išaugo Prancūzijos mados namų „Gucci“ prekės ženklo vertė – 30 proc. ir pasiekė 12,9 mlrd. JAV dolerių. Tuo tarpu sąrašo viršūnėje lyderio pozicijų neužleidžiančio „Louis Vuitton“ prekinio ženklo vertė pakilo 23 proc. ir pasiekė 28,2 mlrd. JAV dolerių.

Bendrovės „Du broliai“, kuri šiuo metu yra vienintelė oficiali žymiausių aukštosios mados prekinių ženklų atstovė Lietuvoje, bendraturtis Andrius Jankauskas sako, kad praėję metai „Gucci“ mados namams buvo rekordiniai, o kiti gali būti dar sėkmingesni.

Sparčiai augančių žymių pasaulio mados namų sėkme naudojasi klastotes gaminantys asmenys. Muitinės teigimu, dažniausiai sulaikomos rakinės, piniginės, drabužiai, akiniai nuo saulės, pažymėti garsiais prekiniais ženklais.

„Gucci“ populiarumas auga ir Lietuvoje

„Gucci“ mados namams praėję metai buvo rekordiniai. Lietuvoje lygiai taip pat“, – sako Andrius Jankauskas, įmonės „Du broliai“, Lietuvoje atstovaujančios pagrindiniams prabangos prekių ženklams, kaip „Gucci“, „Christian Dior“, „Valentino“, „Giorgio Armani“, „Dolce Gabbana“, „Prada“, bendraturtis.

Esą to „kaltininkas“ „Gucci“ mados namų kūrybos direktorius, dizaineris Alessandro Michele, kuris minėtuose mados namuose pradėjo dirbti nuo 2015 m. ir prekių apyvartas pakėlė iki neįsivaizduojamų aukštumų. A.Michele ne kartą buvo pripažintas geriausiu metų dizaineriu.

Vida Press nuotr./Alessandro Michele
Vida Press nuotr./Alessandro Michele

A.Jankauskas sako, kad dėl augančio „Gucci“ prekės ženklo populiarumo įmonė didina šių mados namų užsakymus, tad kitais metais „Gucci“ asortimentas bus dar didesnis.

„Kiek man žinoma, apyvartos prasme per ateinančius metus „Gucci“ turi tikslą aplenkti „Louis Vuitton“ mados namus. Ir greičiausiai jie tai įvykdys, nes šiai dienai yra absoliuti masinė psichozė pirkti kažką „Gucci“, – kalbėjo jis.

Nepaisant to, pašnekovas atkreipė dėmesį, kad lietuviai vis dar yra kiek konservatyvūs, todėl rečiau perka išskirtines – ryškių spalvų ir raštų prekes.

„Pas mus vartotojas neskuba įsigyti labai agresyvių daiktų. Pavyzdžiui, ultra madingų, labai spalvotų. Tokius gaminius iš mūsų internetu nuperka iš JAV, Japonijos, Kinijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos“, – vardijo A.Jankauskas.

Kalbėdamas apie pirkėjus, „Du broliai“ savininkas pažymėjo, kad gausiausia pirkėjų grupė yra lietuviai, o bėgant metams jų tik daugėja.

„Pastebime, kad lietuvių perkamoji galia yra auganti, bent jau mūsų parduotuvėse. Maždaug prieš 10 m. ji buvo tik apie 40 proc., o likusioji – į Lietuvą atvykstančių pirkėjų. Šiai dienai lietuvių perkamoji galia yra apie 80 proc. ir ji vis auga. Mūsų parduotuvėse atsiranda vis daugiau naujų, nematytų žmonių iš Lietuvos“, – kalbėjo A.Jankauskas.

Scanpix nuotr./Andrius Jankauskas
Scanpix nuotr./Andrius Jankauskas

Prabangos prekės darosi vis prieinamesnės

Pašnekovo teigimu, viena tokio elgesio priežasčių ta, kad prabangūs mados namai darosi liberalesni ir kuria prekes, kurios prieinamos didesniam ratui žmonių.

„Pagrindinė prabangių mados namų tendencija – mados prieinamumas, pasiekiamumas ir įperkamumas didesniam vartotojų skaičiui. Tokiu būdu mada liberalėja – ji nebėra, kaip anksčiau, dirbtinai išpūsta, kad niekas negali įsigyti vienų ar kitų mados namų gaminių, nes tai yra tiesiog neįmanoma, pavyzdžiui, per brangu. Dabar yra visko. Mados namai irgi nori uždirbti – tarp jų vyksta didžiulė konkurencija“, – pasakojo A.Jankauskas.

Dabar yra visko. Mados namai irgi nori uždirbti – tarp jų vyksta didžiulė konkurencija, – sakė A.Jankauskas

Nors prabangos prekių kaina gali siekti šimtus ar tūkstančius eurų, tokius gaminius dabar esą jau gali įsigyti ir mažesnes pajamas gaunantys asmenys.

„Be abejo, tai yra sąlyginai brangūs daiktai, bet kai kam tai yra tiesiog savaime suprantamas dalykas, kaip namuose turėti karštą vandenį, elektrą. (...) Šiai dienai net ir mažesnes pajamas gaunančiam pirkėjui tai nėra neįkandama“, – tikina pašnekovas.

„Burberry“ pardavimai Baltijos šalyse sumažėjo

Remiantis „Interbrand“ duomenimis, Didžiosios Britanijos prabangių mados namų „Burberry“ prekinio ženklo vertė siekia 5 mlrd. JAV dolerių ir užima 8-tą vietą vertingiausių pasaulio prabangių mados namų prekinių ženklų devintuke.

Vienintelę Lietuvoje, Vilniuje, esančią „Burberry“ parduotuvę pagal franšizės sutartį valdo „Aprangos” grupė.

2018 m. „Burberry“ pardavimai Baltijos šalyse šiek tiek mažėjo, – tikino I.Marcinkienė.

„Aprangos“ grupės pardavimų ir marketingo direktorė Irma Marcinkienė teigė, kad dėl pasikeitusios „Burberry“ kompanijos įmonės vadovų komandos pernai Baltijos šalyse parduota mažiau prekių.

„Nauja vadovų komanda paskelbė prekės ženklo atnaujinimo strategiją, pristatė naują „Burberry“ logotipą, o rugsėjį pristatyta ir atnaujintos kūrybos komandos kurta kolekcija. Vykstant dideliems pokyčiams įmonėje, 2018 m. „Burberry“ pardavimai Baltijos šalyse šiek tiek mažėjo“, – dėmesį atkreipė I.Marcinkienė.

Klastotės ir toliau klesti

Kalbant apie prabangios mados namus, dažniausiai sulaikomos prekės, tokios kaip rankinės, piniginės, drabužiai ir jų priedų bei akiniai nuo saulės, pažymėtos „Chanel“, „Louis Vuitton“, „Burberry“, „Dior“, „Prada“, „Hermes“ ir kt. saugomais prekių ženklais, – aiškina muitinė

„Galbūt žinote patikimų puslapių, kuriuose būtų prekiaujama firminiais batukais („Calvin Klein“, „Louis Vuitton“, „Michael Kors“, „Guess“, „Gucci“)? Padielka, ar ne, nesvarbu. (...) Ne visi juk įperkam originalius 600 eurų kainuojančius batus, kurie niekuo realiai nesiskiria“, – feisbuke rašo viena mergina.

Iš tiesų, tiek internete, tiek turgavietėse vis dar galime rasti garsiųjų mados namų klastočių, apie kurias 15min jau ne kartą rašė.

Įmonės „Du broliai“ bendraturtis A.Jankauskas sako, kad sėkmingų mados namų padirbiniai veikiausiai bus gaminami visada.

„Čia yra kova su vėjo malūnais. Matyt, sėkmingų mados namų padirbiniai ir klastotės visada bus gaminamos, nes tai yra jų neatsiejama dalis. (...) Taip, tai yra nelegalu, uždrausta, bet turbūt mados namams kovoti su jais nebėra prasmės. Klastočių niekada nepirks tikras prekes perkantis vartotojas“, – užtikrintai sakė pašnekovas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Į "Gucci" prekes panašios kopijos Honkonge
AFP/„Scanpix“ nuotr./Į "Gucci" prekes panašios kopijos Honkonge

Lietuvos muitinė atlieka prekių, gabenamų iš trečiųjų šalių, muitinį tikrinimą, kurio metu kilus įtarimui, kad prekės gali būti pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, jas sulaiko. Jei įtarimas pasitvirtina – prekes sunaikina.

„Kalbant apie prabangios mados namus, dažniausiai sulaikomos prekės, tokios kaip rankinės, piniginės, drabužiai ir jų priedų bei akiniai nuo saulės, pažymėtos „Chanel“, „Louis Vuitton“, „Burberry“, „Dior“, „Prada“, „Hermes“ ir kt. saugomais prekių ženklais“, – teigiama komentare 15min.

Muitinė atkreipia dėmesį, kad asmeniui surašomas administracinių nusižengimų protokolas, kuris užtraukia baudą nuo 280 iki 600 eurų, jei nustatoma, jog šis laiko ar komerciniais tikslais gabena svetimu prekės ženklu pažymėtas prekes.

Komentarai: 15

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Šiemet Davosas – be D.Trumpo, bet su rusų oligarchais ir įtampa dėl Kinijos

Kaimo mokykla: elektros nėra, vaikų yra, bet per mažai. Pastrėvys

Aktualu

Ekspertai apie S.Skvernelio kandidatūrą: nemano, kad tai planuota iš anksto, įžvelgia riziką

Aktualu

Lietuvis įvykdė neapykantos nusikaltimą prieš šiaurės airį: sužalojo visam gyvenimui

Gazas

Balys Bardauskas ruošiasi į Lietuvą: „Jaučiuosi lyg įveikęs Dakarą“

Aktualu

Sulaikytas nužudyto Gdansko mero apsaugos vadas

24sek

Dar viena istorinė L.Dončičiaus naktis – skrydis į operatorę ir pirmas trigubas dublis

Aktualu

Girtas panevėžietis „Nissan“ į medį nukreipė visiškai tiesioje gatvės atkarpoje

Karštas „Ginčas“ dėl maišto „Ryte“: kas kaltas – D.Suttonas, D.Adomaitis ar vadovai?

Kultūra

Svaiginimąsi kare aprašęs Łukaszas Kamieńskis: „Turime dvigubą kariuomenės ir narkotikų istoriją“

Pasaulis kišenėje

Gran Kanarija traukia ne tik pakrante – pažvelkite į išskirtinius jos namus-urvus

Aktualu

Ant vaikų rėkusios Žiežmarių mokytojos artima kolegė: „Jos būklė – itin bloga“

Išrinktos juokingiausios 2018 metų vestuvių nuotraukos

Kultūra

Paskelbtas galutinis Nacionalinės viktorinos vietų sąrašas – vyks beveik 40-yje miestų

24sek

Lietuvos studentų čempionate – neregėtos rungtynės: VDU metė tik tritaškius

Aktualu

Juodojoje jūroje užsidegus dviem tanklaiviams žuvo mažiausiai 14 jūrininkų

Vardai

Brado Pitto moterys: tarp Charlize Theron ir Angelinos Jolie jau prieš daug metų perbėgo juoda katė

Gyvenimas

Koks amžius tinkamiausias prarasti nekaltybę?

Vardai

Violetai Tarasovienei – žiūrovų liaupsės, bet jos stilistei – kritika: kodėl tokia glaustinukė?

24sek

Įdomių minčių pateikęs R.Javtokas – apie „Žalgirio“ duobę ir naują Šaro sutartį

Gyvenimas

Dėl nežinomos ligos Justas eidamas negali sustoti, jo atmintis – tik 10 minučių

Vardai

Karoliną Meschino puošęs Kęstas Rimdžius nukopijavo Izraelio mados namų suknelę? Palyginkite

Aktualu

Gydytojai ir vaistininkai skundžiasi stringančia e. receptų sistema

Sportas

Italijoje – užtikrinta „Juventus“ pergalė prieš absoliučius autsaiderius

Aktualu

Britanijos lyderė pristatė „Brexit“ atsarginį planą, nedaug tesiskiriantį nuo ankstesnio

Naujienos

Aktualu

Vilnietis ieško įvykio liudininkų: kažkas į stovintį automobilį įvažiavo net dukart?

Gyvenimas

Moteris, kuri prisikėlė iš pelenų: po patirtos avarijos Nadios gyvenimo varikliu tapo skausmas

Vardai

Eurika Masytė atsidūrė etikos sargų „juodajame sąraše“: stebės jos įrašus feisbuke

Aktualu

Šilutės pakraštyje nugriaudėjo galingas sprogimas: įvykis ugniagesiams užminė mįslę

Gazas

5 faktai apie penktąjį Dakaro greičio ruožą: „Jei yra pragaras, jis yra čia“

Maistas

Pusryčiams – varškės patiekalai: blynai, varškėtukai ir kiti naminiai skanėstai

Aktualu

R.Karbauskis žada atsisakyti nuostatos, galinčios riboti valdžios kritiką

Aktualu

„Audi“ kelionė Vilniuje baigėsi smūgiu į atitvarus

24sek

Plakate varžovą įamžinęs Domantas Sabonis vedė „Pacers“ į pergalę

Aktualu

Reide – laimės kūdikis, ukrainietis be dokumentų ir iš Anglijos grįžęs neblaivus vairuotojas

Aktualu

Rusijos ginklas – ir svirpliai? Mokslininkai neigia teorijas dėl slapto garsinio ginklo Kuboje

Vardai

Angelinos Jolie „antrininkė-zombė“ atsidūrė ligoninėje: tvirtina „susilaužiusi kaklą“

Aktualu

Orai.lt: vietomis šals, o kai kur sušils iki 3 laipsnių šilumos

Aktualu

Sniegas Europoje sukėlė chaosą: po sniegu palaidoti automobiliai, sužeisti žmonės ir sutrikdytas eismas

Gazas

Eismo sąlygas sunkina plikledis ir rūkas

Gazas

Dakare stebuklus išdarinėjantis Balys Bardauskas „vienišių“ klasėje finišavo šeštas

Gyvenimas

Miego norite labiau nei sekso? Štai kas nutinka kūnui, kai atsisakote intymumo

24sek

Deimantas spindi toliau: Luka Dončičius ištraukė dar vieną „Mavericks“ ekipos pergalę

Vardai

Buvusi Cristiano Ronaldo mergina papasakojo apie tamsiąją futbolininko pusę: „Jis psichopatas“

Aktualu

Garbaus amžiaus vairuotojas neįveikė nusukimo iš greitkelio – atsidūrė griovyje

Verslas

Kaunietis pranešė apie laužus kotedžų statybvietėje: aplinkosaugininkai nustatė pažeidimų

Aktualu

Naujasis kultūros ministras neabejoja, kad Gedimino kalnas per jo kadenciją nenuslinks

Aktualu

Prieš tris dienas teises praradęs panevėžietis vėl prisivažinėjo – girtas atsitrenkė į ženklą

Kultūra

74 muziejai kartą per mėnesį atveria lankytojams duris nemokamai

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką