Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 10 19, 08:58

Didžiausi koronaviruso židiniai Lietuvos įmonėse – virusas įsisuko ir pas pienininkus, ir pas siuvėjus

Lietuvoje sparčiai augant COVID-19 susirgimų skaičiui, židiniai įsiplieskia ir šalies bendrovėse. Daugiausia susirgimų registruota Šiaulių regiono įmonėse, tačiau protrūkių versle kol kas nėra daug. 15min pateikia sąrašą įmonių, kuriose per pastarąjį mėnesį fiksuota daugiausia COVID-19 atvejų.
Kaukes siuvanti įmonė „Oyster“ Tema
Siuvykla / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Nors koronavirusas baugina daugelį šalies verslų, ypač jo baiminasi tie, kuriems nuotolinis darbas neįmanomas.

Nuotoliniu būdu kėdės nepagaminsi ir lovos viešbutyje nepaklosi, tad gamybininkams, barams ar viešbučiams vienam po kito pradėję sirgti darbuotojai reikštų didžiulius nuostolius ar net laikiną veiklos stabdymą.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Konvejeris
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Konvejeris

Kaip pastebi Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), koronaviruso protrūkių įmonėse šiuo metu nėra tiek daug. Visgi, nors nemažai galima suskaičiuoti įmonių, kur serga vienas kitas darbuotojas, kai kuriose apsikrėtimai skaičiuojami dešimtimis.

15min pagal NVSC pateiktą informaciją sudarė sąrašą įmonių, kuriose nuo rugsėjo vidurio iki spalio vidurio fiksuota daugiausia susirgimo atvejų. Pateikta informacija atspindi praėjusio penktadienio ir šeštadienio duomenis.

Daugiausia susirgimų – Kelmės pieninėje

NVSC duomenimis, daugiausia COVID-19 atvejų versle per pastarąjį mėnesį susiję su „Kelmės pienine“, kur nuo rugsėjo iki spalio vidurio fiksuota 40 susijusių atvejų.

Antroje ir trečioje vietoje pagal susirgimų įmonėse skaičių atsiduria sporto klubai Vilniuje: su sporto klubu ir sveikatingumo centru „Alfa Steps“ siejami 34 apsikrėtimo atvejai, su „Gym Plius“ Vilniuje – 24.

Apie 20 susirgimų susiję su Radviliškyje esančia siuvykla „Danijus“.

Po 15 COVID-19 atvejų fiksuota Šiauliuose – susirgę žmonės siejami su židiniu Lietuvos ir Norvegijos kompanijoje „Massive wood construction“, užsiimančioje karkasinių ir skydinių namų projektavimu, statyba ir prekyba, bei mezgimo ir siuvimo bendrovėje „Raštuoti mezginiai“.

Augusto Četkausko nuotr./sporto klubas
Augusto Četkausko nuotr./sporto klubas

Viliasi, kad virusą suvaldė

„Kelmės pieninė“ priklauso „Vilvi Group“ (buvusi „Vilkyškių pieninė“), kurios vadovas ir savininkas Gintaras Bertašius 15min sekmadienį tvirtino, kad virusas įmonėje jau suvaldytas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ „Vilkyškių pieninė“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ „Vilkyškių pieninė“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius

„Paprastai kaip skaičiuoja – mūsų įmonės darbuotojai plius šeimos nariai. Mes patys skaičiuojame tik mūsų įmonės darbuotojus, tad tie skaičiai visai kiti. Svarbiausia, kad per savaitę, mano žiniomis, nėra nė vieno papildomo užsikrėtimo. Situaciją esame suvaldę“, – viliasi G.Bertašius.

Per savaitę, mano žiniomis, nėra nė vieno papildomo užsikrėtimo. Situaciją esame suvaldę, – viliasi G.Bertašius.

Nors su „Kelmės pienine“ epidemiologai sieja 40 užsikrėtimų, G.Bertašius informuoja, kad pačių įmonės darbuotojų užsikrėtę 25. O iš 200 bendrovėje dirbančių žmonių saviizoliacijoje ar nedarbingumo pažymėjimą turi iki 50 darbuotojų.

G.Bertašius pasakojo, kad „Kelmės pieninėje“ pavyko perdėlioti darbus ir juos paskirstyti likusiems sveikiems darbuotojams taip, kad ne tik neprireikė stabdyti gamybos, bet netgi pavyko išlaikyti rekalingas gamybos apimtis. Dėl šios priežasties vienoje iš įmonių atsiradęs COVID-19 židinys nesutrikdė grupės eksporto.

„Ir žmonės esantys daugiau dirbo, ir pertvarkėme pačią gamybą, kad būtų pasiektos reikalingos produkcijos apimtys – net iš administracijos darbuotojai tam tikru laiku vieną kitą valandą prie konvejerių turėjo pasidarbuoti. Taip pat pertvarkėme pačią gamybą ir tai leido jos nestabdyti“, – kokių ėmėsi veiksmų, vardijo G.Bertašius.

Svarbiausia – kalbėtis su darbuotojais

„Vilvi Group“ grupei priklausančios įmonės iš anksto turėjo pasirengusios rizikos valdymo programas, tačiau į vieną iš bendrovių įsisukus koronavirusui teko numatytus veiksmus koreguoti.

Grupės vadovai ėmėsi visų įmanomų priemonių, kad virusas iš „Kelmės pieninės“ nepersimestų į kitas įmones. Pavyzdžiui, ypač saugotis turėjo vairuotojai, tarp bendrovių vežiojantys produktus, – numatyta, kad jie neišliptų iš automobilių, dokumentai būtų pristatomi elektroniniu būdu ir t.t.

Tauragės rajono savivaldybės nuotr./Vilvi Group („Vilkyškių pieninė“)
Tauragės rajono savivaldybės nuotr./Vilvi Group („Vilkyškių pieninė“)

Į koronaviruso židinių įmonėse sąrašą patekusios „Vilvi Group“ vadovas G.Bertašius pataria kitoms įmonėms laikytis visų visuomenės sveikatos specialistų rekomendacijų – atlikti patalpų dezinfekciją, darbuotojams dėvėti kaukes, jei įmanoma, atskirti cechus. Visgi svarbiausias vadovo patarimas – aiškiai ir daug komunikuoti su darbuotojais.

„Kai tai atsitinka, sudėtingiausia su pačiais darbuotojais kalbėtis, nes tikrai reakcijų įvairių kyla – yra ir kurie nesupranta, kokia gali būti rizika, ar pervertina galimybę užsikrėsti. Nuo pažiūrėjimo koronavirusu neužsikrečiama. Be galo svarbu komunikuoti, nes iš karto kyla daug išgąsčio“, – teigė vadovas.

Radviliškio siuvyklą net teko uždaryti

Spalio 2 dieną, kai Radviliškyje buvo nustatytas naujas židinys, – siuvimo įmonė „Danijus“, kurioje dirba 25 darbuotojai, – fiksuoti trys susirgimų atvejai, Radviliškio rajono savivaldybė pranešė, kad įmonės veikla nutraukta, o židinį tiria epidemiologai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./COVID-19 patikros punktas Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./COVID-19 patikros punktas Vilniuje

15min paskambinus įmonės nurodytu telefonu atsiliepę asmenys tvirtino, kad situaciją pavyko suvaldyti, tačiau išgirdę, kad skambina žurnalistai, iš karto nutraukė pokalbį.

Pastarąsias kelias dienas nepranešta nei apie naujus atvejus siuvykloje „Danijus“, nei sporto klubuose „Gym Plius“ ar „Alfa Steps“.

O Plungėje, Telšių veikiančioje įmonėje „Technoexport Storage“ koronaviruso židinys dar plečiasi – šeštadienį NVSC informavo apie dar vieną susirgimą, susijusį su protrūkiu šioje įmonėje.

Pabradėje veikiančioje medicinos prietaisų gamybos įmonėje „Intersurgical“, kurioje rugpjūčio pabaigoje susirgo 46 darbuotojai, židinys jau buvo numalšintas, tačiau virusas ir vėl sugrįžo.

NVSC pranešė, kad šeštadienį šioje įmonėje ir vėl fiksuoti susirgimai: 5 iš jų nustatyti darbuotojams, 1 – antrinis atvejis.

Sekmadienį pranešta ir apie 4 naujus atvejus įmonėje „Studio moderna“, 4 susirgimai nustatyti Raseinių rajone veikiančioje žuvies perdirbimo įmonėje „Norvelita“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką