Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 08, 11:22

TOP20 įmonių, šiemet paskelbusių apie didžiausius atleidimus, lyderės – valstybės įmonės

Metai dar tik įpusėjo, tačiau ne viena įmonė – tiek valstybės valdoma, tiek privati – šįmet paskelbė atleidžianti reikšmingą dalį savo darbuotojų. Vienos sunkius sprendimus priėmė dėl aplinkybių, kurias atsinešė Ukrainoje kilęs karas, kitos tvarkėsi su specifiniais iššūkiais. 15min apžvelgia TOP20 įmonių, šiemet pranešusių apie didžiausius darbuotojų atleidimus, sąrašą.
Atleidimas iš darbo Tik prenumeratoriams
Atleidimas iš darbo / 123rf.com nuotr.

Užimtumo tarnyba nuolat savo internetiniame puslapyje skelbia informaciją ne tik apie nedarbo rodiklius ar naujas darbo vietas, bet ir tai, kokios įmonės pranešė atleidžiančios svarbią dalį savo darbuotojų.

Remdamasis šiais duomenimis, portalas 15min apžvelgia, kokios 20 įmonių šiemet jau pranešė apie reikšmingiausius darbuotojų atleidimus ir kodėl.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas

Tarp lyderių – „Lietuvos geležinkeliai“ ir paštas

Neabejotinai skausmingiausius sprendimus šįmet ryžosi priimti „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) ir Lietuvos paštas.

Iš „Lietuvos geležinkelių“ įmonių daugiausia darbuotojų – 1207 – atleis krovinių pervežimo bendrovė „LTG Cargo.“ Infrastruktūros įmonė „LTG Infra“ apie atleidimus įspėjo 469 žmones, o „Lietuvos geležinkeliai“ – 274 darbuotojus. Iš viso grupėje dirba 8 tūkst. darbuotojų.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kauno Palemono stotis
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kauno Palemono stotis

Šiuos sprendimus nulėmė sumažėjęs krovinių kiekis į Rytų šalis.

„Drastiškai sumažėjus veiklos apimtims, LTG grupė turėjo priimti sprendimus didinti veiklos efektyvumą ir mažinti sąnaudas. Pirmiausia buvo priimti sprendimai dėl griežtos veiklos išlaidų kontrolės bei dalies investicinių projektų atidėjimo. Tik po išsamių konsultacijų su darbuotojų atstovais nuspręsta keisti grupės komandos sudėtį ir atsisveikinti su maždaug 2 tūkst. grupės darbuotojų“, – 15min komentavo „Lietuvos geležinkeliai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką