Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 10d. 11:13

Traukiasi „Pieno žvaigždžių“ vadovas

„Pieno žvaigždės“ vadovas Aleksandr Smagin
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Pieno žvaigždės“ vadovas Aleksandras Smaginas

Vienos didžiausių šalies pieno perdirbimo įmonių „Pieno žvaigždės“ vadovas Aleksandras Smaginas traukiasi iš pareigų.

Tai bendrovė pranešė per biržos informacinę sistemą. Bendrovė informavo, kad gautas generalinio direktoriaus A.Smagino pranešimas apie atsistatydinimą iš bendrovės generalinio direktoriaus pareigų. Bendrovės valdyba nusprendė patenkinti pateiktą prašymą ir atšaukė jį iš direktoriaus pareigų nuo 2018 m. balandžio 30 d.

Bendrovėje žada likti

„Sprendimas pasitraukti iš „Pieno žvaigždžių“ generalinio direktoriaus pareigų susijęs su bendrovės valdymo pertvarkos procesais, kurie leis man daugiau susitelkti į bendrovės veiklos vystymo strategiją ir įgyvendinti bendrovės planus įsitvirtinti naujose eksporto rinkose“ , – komentare BNS sakė A. Smaginas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Pieno žvaigždės“ vadovas Aleksandr Smagin
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Pieno žvaigždės“ vadovas Aleksandr Smagin

Pasak „Pieno žvaigždžių“ finansų direktoriaus ir buvusio valdybos pirmininko Audriaus Statulevičius, kuris BNS persiuntė A. Smagino komentarą, įmonės valdyba trečiadienį patenkino A. Smagino pateiktą prašymą, tačiau jis generalinio direktoriaus pareigas dar užims iki balandžio 30 dienos. Iki šios datos bendrovės valdyba ketina apsispręsti dėl naujojo įmonės vadovo.

59-erių A. Smaginas „Pieno žvaigždėms“ vadovauja nuo 2004 metų lapkričio, jo kaip valdybos nario kadencija baigiasi 2020-ųjų balandžio pabaigoje. Tiesiogiai su A. Smaginu susisiekti BNS nepavyko.

Traukiasi ir valdybos pirmininkas

A. Statulevičiaus kaip įmonės valdybos pirmininko įgaliojimai baigėsi antradienį, atsistatydinimo pareiškimą jis pateikė gruodžio pradžioje. A. Statulevičiaus BNS nenorėjo išsamiau komentuoti vadovo sprendimo trauktis.

„Nieko stebuklingo neįvyko. Tiesiog oficialiai jokios priežastys nebuvo įvardintos. Gal vėliau po truputį kažkas susidėlios. Priimtas sprendimas ir įmonės valdyba ramia galva pradės ieškoti naujos ir geriausiai tinkamos kandidatūros“, – BNS teigė A. Statulevičius.

„Pieno žvaigždėms“ ciklas nepalankus

Atsistatydinant vienos didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių „Pieno žvaigždžių“ vadovui A.Smaginui, rinkos analitikai nesiima vertinti tokio sprendimo priežasčių. Jų teigimu, bendrovei nėra lengva konkuruoti šalies pieno sektoriuje.

Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas Rūkas teigė nemanantis, kad A. Smaginas trauksis iš bendrovės veiklos.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pieno produktai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pieno produktai

„Galbūt tiesiog keičia vadovą kaip samdomą darbuotoją. Daugiau neturiu jokių versijų. Valdyba nepasikeitė, tai, vadinasi, kad jis iš pačios įmonės veiklos, panašu, nesitraukia“, – BNS kalbėjo V.Rūkas.

Pasak jo, kiekviena pieno sektoriaus bendrovė veikia kiek skirtingais ciklais, o dabartinis ciklas buvo mažiausiai palankus „Pieno žvaigždėms“, todėl jos rezultatai, palyginti su kitomis pieno bendrovėmis, buvo prastesni. Analitiko teigimu, tai nereiškia, jog tai yra „blogesnė bendrovė ar blogiau valdoma“.

„Kalbant apie dabartinį laikotarpį – metus ar pusmetį – tai „Pieno žvaigždės“ daugiau nei kiti dirba šviežių pieno produktų segmente, o šiam segmentui itin nepalankus metas, kai žaliavos kainos kyla, bet galutinis produktas negali taip pat sparčiai brangti, tai tokios „žirklės“ susidaro į nepalankų ciklą“, – BNS sakė V. Rūkas.

SEB vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas teigė, kad „Pieno žvaigždės“ pastaruoju metu pagal pelno rodiklius užleido pozicijas konkurentams – „Rokiškio sūriui“, Vilkyškių pieninei, „Žemaitijos pienui“.

„Po Rusijos krizės jų („Pieno žvaigždžių“ – BNS) pelningumas labai smarkiai krito (...) Tos (kitos – BNS) įmonės labiau orientuotos į sūrių gamybą, į eksportą, į Vakarų rinkas, o „Pieno žvaigždės“ liko labiau orientuotos į šviežių pieno produktų pardavimus, tai jos šiek tiek dėl pačios produktų specifikos pralaiminėjo“, – BNS sakė T. Povilauskas.

V. Rūko nuomone, 2014 metais Rusijos paskelbtas embargas lietuviškiems produktams taip pat lėmė „Pieno žvaigždžių“ praradimus.

„Tai sudarė prieš keletą metų didelę verslo dalį, sunku netekus didelės rinkos, kur buvo parduodami vadinamieji „brendiniai“ produktai su aukštesne marža“, – sakė V. Rūkas.

Padidino akcijų paketą

Antradienį skelbta, kad Dubajuje registruota prekybos bendrovė „Suvet Commodities DMCC“ padidino valdomą vienos didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių „Pieno žvaigždės“ akcijų paketą iki 11,35 procento.

2,22 proc. „Pieno žvaigždžių“ akcijų „Suvet Commodities DMCC“ įsigijo ir 10 proc. ribą peržengė 2017-ųjų balandžio 26 dieną, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Pieno žvaigždės“.

„Suvet Commodities DMCC“ į „Pieno žvaigždes“ investavo 2015-ųjų gruodį – tuomet bendrovė už 5,711 mln. eurų įsigijo 9,13 proc. akcijų, kurias pardavė Švedijos investicijų bendrovės „East Capital“ valdomi fondai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką