Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trim parduotuvėms, kaimo turizmo sodybai ir kebabinei laikinai uždrausta dirbti

Vištienos kebabai
Recepto autorės nuotr. / Vištienos kebabai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai dėl grubių higienos pažeidimų, taip pat dėl vartotojams siūlytų įsigyti neaiškios kilmės, su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais maisto produktų laikinai uždraudė vykdyti veiklą penkioms maisto tvarkymo įmonėms. Dirbti negalės Lazdijų rajone Padumblių kaime įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „5 sezonas“, Alytaus rajono Pivašiūnų kaimo parduotuvė „Dausima“, parduotuvė degalinėje, esanti Kaišiadorių rajone Migonių kaime, Žiežmarių parduotuvės, priklausančios A. Vitkūnienei, kulinarijos skyrius ir kebabinė „Alanija kebab“ Alytuje.

Patikrinimų metu nustatyta, kad šiose įmonėse patiekalų gaminimo ir maisto produktų laikymo sąlygos kelia riziką vartotojų sveikatai. Štai A.Praškevičiaus įmonei priklausančioje degalinės parduotuvėje (Kaišiadorių raj., Migonių k.) buvo prekiaujama obuolių skonio sidru su pasibaigusiu tinkamumo vartoti terminu, nesudarytos sąlygos darbuotojų rankų higienai palaikyti, naudotis tualetu, nebuvo priemonių maisto ruošimo paviršių valymui ir dezinfekavimui. 

A.Vitkūnienės parduotuvėje (Kaišiadorių r., Žiežmariai), kurioje šildomi ir kepami kulinarijos pusgaminiai bei kiti patiekalai, rasta produktų, kurių gamintojas ir kilmės šalis nėra aiškūs. Neparengtos gaminamų patiekalų receptūros, technologiniai aprašymai. Tad šioje parduotuvėje laikinai uždrausta kepti kulinarijos gaminius. 

Ne vienas grubus pažeidimas nustatytas ir parduotuvėje „Dausima“ (Alytaus r., Pivašiūnų k.).  Čia maisto produktais prekiauta pažeidžiant gamintojo nurodytas laikymo sąlygas – prekybos salėje ir sandėlyje temperatūra buvo net 31 laipsnis karščio, nors daugelis produktų galėjo būti laikomi ne aukštesnėje kaip 20 laipsnių temperatūroje. Be to, sandėlio patalpose pažeista lubų, sienų, grindų danga, o tai palanki terpė pelėsiui veistis. 

Kebabai buvo ruošiami nesant nei šalto, nei karšto vandens, savavališkai išplėstose nešvariose, nenaudojamos taros prikrautose patalpose.

Kaimo turizmo sodyboje „5 sezonas“ (Lazdijų r., Padumblių k.) taip pat buvo dirbama nesilaikant higienos ir kitų reikalavimų: rasta neženklintos, neaiškios kilmės smulkintos mėsos, trūko priemonių darbuotojų rankoms, gamybos paviršiams dezinfekuoti, patalpoje, kur gaminamas maistas dūzgė musės, atsakingi darbuotojai negalėjo pateikti savikontrolės žurnalų, geriamojo vandens cheminių rodiklių tyrimo protokolo, gaminamų patiekalų technologinių aprašymų.  

Dar viena antisanitarinėmis sąlygomis maistą ruošusi viešojo maitinimo įstaiga – bendrovės  „Virgaita“ kebabinė „Alanija kebab“ (Alytus, Pulko g. 24). Kebabai buvo ruošiami nesant nei šalto, nei karšto vandens, savavališkai išplėstose nešvariose, nenaudojamos taros prikrautose patalpose. Svarbu, kad įmonė nepašalinusi paskutiniojo patikrinimo metu nustatytų pažeidimų. 

Šių įmonių savininkams nurodyta saugiai sunaikinti neaiškios kilmės ar su pasibaigusiais vartoti terminais produktus, pašalinti kitus trūkumus. Kada parduotuvės, kebabinė ir kaimo turizmo sodyba vėl galės dirbti, nuspręs VMVT inspektoriai, patikrinę, ar ištaisyti nustatyti trūkumai.

Jokių skundų negavo

Lazdijų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Aurido Marcinkaus, patikrinimas „5 sezone“ buvo planinis, jokių skundų negauta.

Pasak patikrinimą kaimo turizmo sodyboje „5 sezonas" vykdžiusio Lazdijų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr. gydytojo Ričardo Dulsko, sodyboje buvo dirbama nesilaikant higienos ir kitų reikalavimų: rasta neženklintos, neaiškios kilmės smulkintos mėsos, trūko priemonių darbuotojų rankoms, gamybos paviršiams dezinfekuoti, patalpoje, kur gaminamas maistas dūzgė musės, atsakingi darbuotojai negalėjo pateikti savikontrolės žurnalų, geriamojo vandens cheminių rodiklių tyrimo protokolo, gaminamų patiekalų technologinių aprašymų.

Anot R.Dulsko, tuo metu, kai tarnybos inspektoriai lankėsi sodyboje, maisto gamybos procesas nevyko. Tačiau sodyboje poilsiautojų buvo. Pati kaimo turizmo sodyba savo interneto svetainėje skelbia tiekianti poilsiautojams maitinimą – pusryčius ir vakarienę.

„Neaišku, iš kur įsigyta mėsa, ypač kai šiandien akcentuojame itin griežtą kiaulienos kilmės ir įsigijimo tvarką dėl afrikinio kiaulių maro pavojaus, kėlė rimtą pavojų poilsiautojų sveikatai. Tai konstatavome kaip grubų pažeidimą“, – sakė R.Dulskas.

 „Viso gero“, – toks buvo atsakymas, ar G.Bagdonavičius sutinka su rastais pažeidimais jo kaimo turizmo sodyboje Lazdijų rajone.

Jis tikino, kad mažesnių sanitarijos pažeidimų kartais pasitaiko bene visuose lankomuose objektuose, tačiau tie trūkumai būna tuojau pat pašalinami. „Šis atvejis buvo kur kas rimtesnis“, – sakė jis.

Sodybos „5 sezonas“ savininkas Gediminas Bagdonavičius nepanoro kalbėtis su žurnalistais. Paskambinus į verslininko mobilųjį telefoną, sužinojęs, kas ir kokiu klausimu skambina, poilsiautojams nesaugia maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų pripažintos kaimo turizmo sodybos šeimininkas pasakė esąs užsienyje. „Viso gero“, – toks buvo atsakymas, ar G.Bagdonavičius sutinka su rastais pažeidimais jo kaimo turizmo sodyboje Lazdijų rajone.

Kiek vėliau į žurnalistės telefoną paskambino kaimo turizmo sodybos „5 sezonas“ vadybininke prisistačiusi moteris ir teigė norinti paaiškinti, kad inspektorių Padumbliuose rasta mėsa priklausė sodyboje poilsiavusiems turistams, kurie kaip tik tuo momentu nebuvo sodyboje, todėl negalėjo to paliudyti.

„Visas nesusipratimas gavosi todėl, kad mūsų administracija yra kitame mieste, mes turime trejetą sodybų, todėl kai kurių dokumentų nerado, nes juos laikome administracinėse patalpose. Kita vertus, nebuvo mūsų atsakingos darbuotojos, kuri būtų tuo metu paaiškinusi situaciją ir tokio išpūsto burbulo nebūtų kilę. Vienintelis dalykas, ko trūko – dezinfekcinis skystis, kurio nupirkome. Visus tikrintojų prašytus dokumentus jau pateikėme ir jų užfiksuotas pastabas ištaisėme“, – sakė sodybos vadybininkė.

Tačiau paprašyta pasakyti savo vardą ir pavardę, moteris to padaryti nesutiko.

Nemalonus atvejis

Lazdijų turizmo informacijos centro direktorė Roma Stulgienė sako, kad atvejis, kai paslaugas poilsiautojams teikiamose sodybose randama pažeidimų – nemalonus.

„Lazdijų rajone yra per 50 kaimo turizmo sodybų ir poilsio namų. Dauguma jų tiesiogiai maitinimo poilsiautojams neteikia, tik kelios. Paprastai yra sudaromos sutartys su kavinėmis, kurios maitina poilsiautojus. Tuomet už maisto saugumą ir tiekimą atsako maitinimo įmonė. Nemažai kaimo turizmo sodybų yra sudarę sąlygas klientams gamintis maistą patiems.

Kita vertus, Lazdijų rajono savivaldybė kasmet skiria lėšų visų sodybų savininkams nemokamai atlikti geriamo vandens ir paplūdimių vandens kokybės tyrimus, už juos sumokama iš aplinkosaugos programos lėšų, tereikia tik verslininkams kreiptis į savivaldybę ir užpildyti paraišką. Visgi, reikia pripažinti, kad kaimo turizmo sodyboms keliami reikalavimai maitinimo paslaugos tiekimui prilygsta kavinėms ir restoranams keliamiems reikalavimams ir yra gerokai per aukšti. Retas verslininkas gali investuoti tiek į virtuvės įrangą, kai sezonas praktiškai būna tik pora – trejetą mėnesių per metus“, – sakė Lazdijų turizmo informacijos centro direktorė R.Stulgienė. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką