Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 25d. 21:00

JK jau trūksta ir apsaugos darbuotojų – naktiniai klubai nebežino, ko griebtis

Naktinis klubas
123RF.com nuotr. / Naktinis klubas
Darbuotojų trūkumas, kurį pastaruoju metu smarkiai išgyvena Jungtinė Karalystė (JK), pasiekė dar vieną sektorių – šalies naktiniai klubai skundžiasi apsaugos darbuotojų trūkumu. Dėl to 1 iš 5 pasilinksminimo verslų priverstas užsidaryti arba trumpinti darbo laiką, rašo „The Guardian.“

„Reikėjo maldauti, skolintis ir vogti“

Šiomis aplinkybėmis verslai apsaugos darbuotojams priversti kelti atlyginimus – skaičiuojama, kad kilimas gali siekti daugiau nei 25 proc.

Pasak Naktinių industrijų asociacijos, maždaug kas penkta naktinio verslo ir svetingumo sektoriaus įmonė pastarąjį mėnesį turėjo užsidaryti arba sutrumpinti darbo valandas.

Mančesterio naktinės ekonomikos patarėjas Sacha Lordas sakė, kad apsaugos darbuotojų trūkumas buvo pagrindinė problema ir šiųmetiniame „Parklife“ muzikos festivalyje, kuris vyksta Mančesteryje.

S.Lordo teigimu, buvo itin sunku pasamdyti 1000 apsaugos darbuotojų 80 tūkst. dalyvių talpinančiame renginyje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mančesteris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mančesteris

„Visada laikėme savaime suprantamu dalyku tai, kad galima išsiųsti elektroninį laišką trims ar keturiems apsaugos paslaugų teikėjams ir gauti 900–1000 apsaugos darbuotojų. Tačiau šįmet maldavome, skolinomės ir vogėme juos iš visos šalies. Turėjome atsivežti apsaugos darbuotojų autobusais iš Šiaurės Škotijos, Devono ir kitur. Paprastai darbuotojų surasdavome Mančesteryje ir aplinkiniuose miestuose – Lidse, Liverpulyje“, – „The Guardian“ kalbėjo S.Lordas.

Jis pridūrė, kad 124 apsaugos darbuotojai, dirbantys muzikos renginiuose „Warehouse Project“, gauna ketvirtadaliu didesnius atlyginimus nei anksčiau.

Ragina svarstyti laikinųjų vizų klausimą

Kaip ir daugumą sektorių, šį paveikė COVID-19 pandemijos apribojimai, kai, duris užvėrus pasilinksminimo įstaigoms, šio sektoriaus darbuotojai ėmė dairytis darbo kitur. Savaime suprantama, situaciją dar paaštrino ir galutinis JK išstojimas iš Europos Sąjungos.

O Naktinių industrijų asociacijos vadovas Michaelas Killas dalijasi niūriomis prognozėmis – jei situacija nepasitaisys, dėl apsaugininkų trūkumo gali kilti reali grėsmė visuomenės saugumui, tad Vyriausybė turėtų imtis veiksmų.

123RF.com nuotr./Naktinis klubas
123RF.com nuotr./Naktinis klubas

„Vyriausybė gali finansuoti apmokymus, supaprastinti reikalavimus ar tobulinti teisės aktus. Taip pat norėčiau, kad jie dar kartą apsvarstytų laikinųjų vizų klausimą“, – pasiūlymus vardijo M.Killas.

Apsaugos įmonės „ESPN Security Solutions“, aprūpinančios naktinius klubus apsaugos darbuotojais, vadovas Tomas Robinsonas akcentavo, kad apsaugos darbuotojai atlieka itin svarbų vaidmenį.

„Mes užkardome narkotikų vartojimą, neleidžiame įsinešti alkoholio. Mūsų darbas yra sukurti saugią aplinką tiems žmonėms, kurie įeina į klubą“, – BBC sakė T.Robinsonas.

Jam kelia nerimą ir įtemptas šventinis laikotarpis. „Per Kalėdas mūsų darbo krūvis padidėja 30 proc., turime rasti maždaug tiek pat darbuotojų.”

Bigstockphoto.com/Londonas
Bigstockphoto.com/Londonas

O jei rasti nepavyks, tai gali reikšti ir grėsmę Kalėdų vakarėliui ar Naujųjų metų planams.

„Jei neturėsime reikiamo skaičiaus darbuotojų, pasilinksminimo vietos negalės atsidaryti, nes licencijoje yra parašyta, kiek darbuotojų reikia, kad būtų galima saugiai dirbti“, – pažymėjo jis.

Didžiausias naktinių klubų operatorius JK „Rekom UK“ ir barų tinklą valdanti įmonė „Revolution“ taip pat pranešė susiduriantys su apsaugos darbuotojų trūkumu.

„Rekom UK“, valdančios naktinius klubus „Pryzm“ Birmingeme ir Kardife bei „Atik“ klubus Aberdyne ir Hale, vadovas Peteris Marksas sakė, kad ši problema nuo pandemijos pradžios tik gilėjo.

Naktinių industrijų asociacija skaičiuoja, kad 2019 metais 36 mlrd. eurų vertės sektorius, sudarantis 16 proc. JK bendrojo vidaus produkto, per pandemiją prarado 90 tūkst. darbo vietų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

15:28
00:49
08:58

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką