Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 3d. 05:56

Trys šiaulietiškos sėkmingo verslo istorijos, kurių nebūtų be drąsos

UAB „Frilux“ pastaraisiais metais augo ne procentais o kartais
Alvydo Januševičiaus nuotr. / UAB „Frilux“ pastaraisiais metais augo ne procentais, o kartais

Šiauliuose yra bendrovių, kurios pastaraisiais metais augo ne procentais, o kartais. Galima sakyti, kad jūsų dėmesiui pateikiame tris sėkmės istorijas. Tačiau vien sėkmės čia nepakaktų. Ačiū Europai už paramą, tačiau ir to nepakaktų, jei nebūtų darbščių žmonių, išmoningų inžinierių ir apsukrių vadovų.

Industrinę ekskursiją po Šiaulius surengė Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), kuri padėjo lankomoms įmonėms įvykdyti įvairius projektus. Per juos bendrovėms buvo suteikta ES struktūrinių fondų lėšų parama.

„Bigso“ su kinais kovoja kokybe

Pirma stotelė – švediško kapitalo UAB „Bigso“. Tvarkingas kiemas, nupjauta veja. Kas čia galėtų būti gaminama? Šios gamyklos vadovas Povilas Sluckus atveda į kabinetą, kuriame pilna bendrovės gaminių.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Povilas Sluckus, UAB „Bigso“ Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./Povilas Sluckus, UAB „Bigso“ Šiauliuose

Tai įvairios kartoninės dėžės, lagaminai. O iš perdirbto kartono sukurpti stilizuoti kėgliai bei kamuoliai jiems numušti. Visą margumyną sunku ir aprašyti. Gaminių – šimtai, o asortimentas reguliariai keičiasi.

P.Sluckus atskleidžia, kad bendrovė turi tris gamyklas. Šioje dirba apie 200 darbuotojų. Jie tenkina daugybės užsakovų poreikius.

Akmenės rajone Ventoje veikiančiame fabrike dirba 600 darbuotojų. Jie daugiausia vykdo „Ikea“ užsakymus. Taip pat yra to paties kapitalo fabrikas Meksikoje.

Kodėl apsimoka užsakovui gaminti Šiauliuose, o ne Kinijoje? „Kinijos gamintoją mes galime nukonkuruoti tik kokybe. Taip pat galime pagaminti nedidelius užsakymus ir viską stengiamės atlikti laiku“, – atsako vadovas.

Jis teigia, kad darbo planavimas iki sekundžių pagal japonišką „Lean“ programą bendrovei buvo sėkmės raktas.

„Anksčiau žmogų paruošti darbui reikėdavo trijų mėnesių, o dabar pakanka vieno. Dėžutės, kuriose laikome daiktus namuose, biuro reikmenys, pieštukinės, aplankai, bloknotai, pakabos – viską gaminant siekiame kuo didesnio našumo su kuo mažesnėmis pastangomis. Kai žmogui gerai sekasi dirbti, kai jis tobulėja, jis būna ir motyvuotas“, – sako P.Sluckus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką