Dabar populiaru
Publikuota 2021 02 15, 17:05

Turgavietės dėl veiklos apribojimų ruošia ieškinius valstybei

Lietuvos turgaviečių atstovai pirmadienį pranešė, kad rengia ieškinius valstybei dėl karantino apribojimų, kurie, jų teigimu, pažeidžia konkurencijos taisykles ir proteguoja stambiuosius prekybininkus.
Turgavietės karantino laikotarpiu
Turgavietės karantino laikotarpiu / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Pasak Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos vadovo Vytenio Butkevičiaus, šiuo metu šis klausimas derinamas su teisininkais.

Jo teigimu, sąžiningą konkurenciją iškraipė Vyriausybės sprendimas karantino metu leisti ne maisto prekėmis prekiauti stambiesiems prekybos tinklams.

„Lietuvoje šiai dienai yra iškreipta rinka – vieniems leidžiama prekiauti, kitiems – ne. Tiems, kurie užsiiminėja smulkiu verslu, kurie buvo susikūrę sau darbo vietas, reikia išgyventi iš 260 eurų. Kokia čia yra verslo etika, kai vieniems leidžiama, kitiems draudžiama?“, – BNS sakė V.Butkevičius.

Anot jo, vieną ieškinį pareikš prekyviečių ir turgaviečių asociacija dėl pažeistų Konkurencijos taisyklių, kitą – vartotojai dėl jų pažeistų teisių.

„Mes sakome, kad buvo pažeistas Konkurencijos įstatymas, kad jame pažeistos teisingos ir lygios prekybos principas. Kitas ieškinys bus vartotojų, kurie negavo paslaugų ir buvo pažeistos jų teisės“, – sakė V.Butkevičius.

Turgaviečių atstovo teigimu, Lenkijos smulkusis verslas panašų ieškinį jau laimėjo pirmosios instancijos teisme.

Anot jo, smulkusis verslas šiuo ieškiniu siekia ne piniginių kompensacijų, o būti pakviestas prie diskusijų stalo, kai priimami sprendimai dėl verslo ribojimo.

„Piniginis klausimas tikrai yra ne pagrindinis. Pagrindinis yra tiesiog parodyti, kad mūsų negalima stumdyti ir mes norime būti kviečiami prie bendro stalo, kuomet sprendžiami ir smulkiam verslui svarbūs klausimai“, – teigė V. Butkevičius.

„Šiandien turime politinį sprendimą apsiginti teisinėmis priemonėmis, kurias užtikrina Konstitucija. Mes pasiruošę ne tik Lietuvoje, jeigu reikės, pereisime į atitinkamas Europos Sąjungos institucijas“, – pridūrė jis.

Ne maisto prekėmis prekiaujančių parduotuvių ir prekyviečių veikla buvo uždrausta gruodžio 16 dieną Lietuvoje sugriežtinus karantiną.

Šalyje veiklą galėjo vykdyti tik maisto prekių parduotuvės, tačiau tuo pat metu joms nebuvo draudžiama prekiauti ne maisto prekėmis.

Apie ketinimus kreiptis į teismą dėl karantino apribojimų kalbėjo ir Smulkiojo ir vidutinio verslo taryba.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką