Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 19d. 12:23

Turto bankas perima AB „Problematika“

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Grynieji eurai

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdantis bei valstybės įmonių privatizavimą vykdantis Turto bankas iš Susisiekimo ministerijos perėmė 100 proc. valstybės kapitalo akcinės bendrovės (AB) „Problematika“ akcijų. Vyriausybės nutarimu, įmonė yra įtraukta į privatizuojamų įmonių sąrašą.

Pasak Turto banko generalinio direktoriaus Mindaugo Sinkevičiaus, Turto bankui perėmus įmonę, paruošimas privatizavimui užtrunka iki pusės metų, jei neatsiranda papildomų aplinkybių. „Turto bankas išanalizuoja įmonės finansinę padėtį, įvertina galimus investuotojus, taip pat užsako nepriklausomo vertintojo įmonės vertinimo paslaugą, paruošia įmonės dokumentų informacinį rinkinį, kad potencialūs investuotojai būtų detaliai supažindinti su įmonės veikla ir padėtimi“, – sako M.Sinkevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Sinkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Sinkevičius

AB „Problematika“ teikia plataus spektro paslaugas, susijusias su keliais ir jų kokybe. Ji atlieka kelio dangų statybinių medžiagų laboratorinius bandymus ir analizę; kelių, tiltų, oro uostų, geležinkelių ir kitų objektų techninę priežiūrą, teikia kelių statybos medžiagų sertifikavimo paslaugas, kadastrinių matavimų paslaugas bei vykdo projektus, susijusius su informacinėmis transporto sistemomis.

„Tai pelningai veikianti įmonė, kurios veiklos pelnas per pastaruosius trejus metus atitiko ar net viršijo įmonei keliamus tikslus. Pirminiu vertinimu, įmonė yra diversifikavusi savo veiklas, teikdama ne tik laboratorinių bandymų paslaugas, tačiau ir kelių statybos techninę priežiūrą, sertifikavimo, kadastrinių matavimų ir informacinių transporto sistemų paslaugas“, – sako M.Sinkevičius.

AB „Problematika“ direktoriaus Artūro Paleko teigimu, įmonės didžiausią vertę sudaro didžiulę patirtį sukaupusi kvalifikuotų profesionalų komanda bei turima įranga. „Laboratoriniai bandymai, techninė priežiūra ir kitos įmonės vystomos veiklos yra specifinės, todėl reikalinga ne tik speciali įranga, bet ir patirtį, žinias bei kvalifikaciją turintys motyvuoti ir atsidavę darbuotojai. Dėl darbuotojų ir investicijų į laboratoriją, įmonė gali atlikti daugiausiai – apie 200 – skirtingų bandymų, susijusių su keliais“, - sako A.Palekas.

2018 m. AB „Problematika“ gavo 5,14 mln. eurų pajamų, kurių didžioji dalis gauta už laboratorinius bandymus ir kelių statybos techninės priežiūros paslaugas. Pernai metais įmonė uždirbo 618 tūkst. eurų grynojo pelno. Bendrovėje dirba apie 100 darbuotojų.

2018 m. Turto bankas surado investuotojus 3 valstybės valdomoms įmonėms – UAB „Aerogeodezijos institutas“ (99,82 proc. akcijų paketas parduotas už 650 tūkst. eurų), UAB „Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras“ (54,18 proc. akcijų paketas parduotas už 293 tūkst. eurų) bei AB „Informacinio verslo paslaugų įmonė“ (51,67 proc. akcijų paketas parduotas už 352 tūkst. eurų).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką