Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 11:25

Tyrimas atskleidė: tik trečdalis lietuvių savo darbo sąlygas laiko normaliomis

Biuro darbuotojai
123RF.com nuotr. / Biuro darbuotojai

Tik kas trečias darbuotojas Baltijos šalyse (32 proc. apklaustųjų Lietuvoje) savo darbo sąlygas laiko normaliomis, atskleidė draudimo bendrovės „If“ ir KOG instituto atliktas tyrimas.

Draudimo bendrovė „If“ ir KOG institutas atliko lūkesčių normaliam darbui tyrimą, kuriame išsiaiškino, kokius reikalavimus dirbantieji kelia vadovams, kolegoms, darbo krūviui, darbo vietai.

„Klausėme, kas darbuotojams atrodo normalus vadovas, normalus bendravimas su kolegomis, kiek darbas turi būti prasmingas ir kaip jame jaustis yra normalu. Tyrimo rezultatai rodo, kad labiausiai žmonės pasigenda pagarbos, įgalinimo, lankstumo ir atsakomybės“, – sakė Jurgita Banytė, draudimo bendrovės „If“ Žmogiškųjų išteklių departamento vadovė.

J.Banytė aiškino, kad normalumas yra laike kintanti sąvoka. Pavyzdžiui, dar prieš keletą metų dirbti iš namų nebuvo įprasta ir normalu, kaip yra dabar.

Kalbant apie šį tyrimą, buvo išskirti keturi elementai: lyderystė, gerbūvis, komandiškumas, darbo prasmingumas ir aiškinamasi, kurios sritys ir kaip daro įtaką žmogaus savijautai.

Tyrime dalyvavo 1505 dirbančiųjų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Lietuviams reikia saugumo ir stabilumo

Atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad 32 proc. apklaustųjų Lietuvoje savo darbą laiko normaliu, tuo tarpu taip nemano 29 proc. apklaustųjų. Latvijoje statistika kitokia – 24 proc. latvių savo darbą laiko normaliu, o 36 proc. ne. Atitinkamai Estijoje 31 proc. savo darbą laiko normaliu ir 24 proc. ne.

„Tik apie trečdalis apklaustųjų galėjo pasakyti, kad jie savo darbovietėmis laiko normaliomis. Ši statistika nėra labai džiuginanti“, – vertino J.Banytė.

Tyrimas atskleidė, kad lietuviams svarbiausios savybės normaliam darbui yra saugumas ir stabilumas, galimybė augti, perspektyvios karjeros galimybės.

Saugumo ir stabilumo svarba normaliame darbe dominuoja tiek Latvijoje, tiek Estijoje.

Projekto partnerio nuotr./Mergina ofise
Projekto partnerio nuotr./Mergina ofise

J.Banytė atkreipė dėmesį, kad žmonės nebenori sunkiai arti darbe, jiems vis svarbesnis balansas tarp darbo ir asmeninio gyvenimo

„Lūkestis subalansuoti darbo ir asmeninį laiką ateina su Y karta, X karta mažiau tai akcentuodavo“, – komentavo ji.

Apklausa taip pat atskleidė, kad beveik pusė apklausos dalyvių svarstytų palikti šiandien dirbamą darbą, jei sulauktų labiau jų normalumo kriterijus atitinkančio pasiūlymo. 48 proc. keistų darbą Lietuvoje, 47 proc. – Estijoje, tuo tarpu daugiau nei pusė (55 proc.) – Latvijoje.

„Paklausus, kokios pagrindinės priežastys skatina palikti darbą, žmonės įvardija didesnį kitur siūlomą atlygį ar nepakeliamas darbo sąlygas einamose pareigose. Šiuo atveju kalbame apie gerokai subtilesnius, sunkiau pastebimus niuansus, tačiau darbuotojai vis tiek teigia svarstantys dėl jų keisti darbo vietą. Skaičiai rodo, kad „normalumas“ – reikšmingas kriterijus, renkantis kur dirbti“, – sakė Agnė Ambrazevičienė, apklausą atlikusio KOG tyrimų instituto ekspertė.

Kokio vadovo nori darbuotojai?

Tyrime respondentų buvo klausta, kokias savybes priskiria normaliam vadovui.

„Lietuvoje dominuojanti savybė yra pagarbus elgesys su darbuotojais“, – sakė J.Banytė.

Veliau seka darbuotojų įvertinimas, kompetentingumas, sąžiningumas, lygus traktavimas visų darbuotojų ir pasitikėjimas darbuotojais.

Tyrimas parodė, kad šiuo klausimu Baltijos šalys sutaria – žmogiškos pagarbos iš darbdavių tikisi tiek Latvijos, tiek Estijos darbuotojai.

30 proc. Estijos gyventojų, 19 proc. Lietuvos gyventojų ir 10 proc. Latvijos gyventojų mano, kad reikia gerinti vadovavimo kokybę.

Vida Press nuotr./Moteris ofise
Vida Press nuotr./Moteris ofise

Iš visų dabartinio darbo savybių, vadovavimas ir vadovai apskritai yra visose trijose šalyse prasčiausiai vertinama ypatybė (6,6 balai iš 10). Geriausiai dirbantieji Baltijos šalyse įvertino savo atliekamo darbo prasmingumą (7,5 balai).

J.Banytė pažymėjo, kad darbuotojams svarbios ne tik vadovo, lyderio savybės, bet ir kolegų. Respondentams Lietuvoje svarbiausia kolegų savybė yra pagarba, vėliau seka profesionalumas, gerumas, noras dalintis žiniomis.

Temos: 2 Darbas Tyrimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką